• Головна
  • На Тернопільщині 27 стихійних сміттєзвалищ - чому область потопає у смітті?
14:50, 25 червня 2013 р.

На Тернопільщині 27 стихійних сміттєзвалищ - чому область потопає у смітті?

На сьогодні в регіоні склалася напружена ситуація із забрудненням довкілля відходами, насамперед побутовими. Поряд з цим, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування не використовують надані законодавством повноваження у зазначеній сфері

Так, з 2010 року в області реалізується Цільова програма поводження з твердими побутовими відходами, якою передбачалося будівництво у 2011-2012 роках сміттєпереробного заводу, впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів, збільшення кількості паспортизованих звалищ відходів на 13% щороку, приведення діючих полігонів до вимог санітарних норм. 

Натомість з’ясовано, що в області фактично зупинена робота щодо будівництва сміттєпереробного заводу, облаштування нових та діючих звалищ сміття, а існуючі місця видалення твердих побутових відходів у більшості не відповідають санітарним та екологічним вимогам, що призводить до забруднення земель, підземних вод і повітряного басейну. 
Органами влади не забезпечено розроблення, достатнє фінансування та ефективне виконання місцевих програм у зазначеній галузі, не організовано ведення обліку утворення, оброблення, знешкодження, утилізації та видалення відходів, їх паспортизацію. 
Як відзначив прокурор області, лише у ході проведення однієї перевірки органами прокуратури області спільно з уповноваженими органами контролю виявлено 27 стихійних звалищ відходів, що тривалий час залишалося без відповідного реагування посадових осіб органів місцевого самоврядування та влади. 

Всього, за результатами перевірок у сфері поводження з відходами органами прокуратури області у поточному році прийнято 112 постанов, розпочато 2 кримінальних провадження, задоволено 98 подань, скасовано 7 актів, до відповідальності притягнуто 78 посадових осіб органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у тому числі 32 – органів контролю. За втручання прокурорів до бюджету відшкодовано 36 тисяч гривень.
Окрім того, задоволено 14 позовних заяв про зобов’язання органів місцевого самоврядування виготовити спеціальні паспорти місць видалення відходів та правовстановлюючі документи на земельні ділянки, які використовуються для розміщення твердих побутових відходів.

Як наголосив Геннадій Мовчан, питання поводження з відходами є актуальним, тому дотримання законодавства у цій сфері повинно бути на постійному контролі.
Рішенням колегії розроблено дієві заходи, спрямовані на усунення виявлених порушень та покращення стану законності у сфері поводження з відходами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
Автомобілі доведеться викопувати з-під снігу через люті хуртовини: синоптики попереджають про різку зміну погоди
Черговий скандал: актор "Студії Квартал 95", який числиться воєнним, активно гастролює, але отримав орден за "мужність і звитяги"
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Оголошення
live comments feed...