
12:04, 16 квітня 2023 р.
Чи доречні свята в умовах війни

У більшості людей, які знаходяться у відносній безпеці, наразі виникає сумнів, чи доречно зараз чомусь радіти, щось святкувати?
Психологиня Галина Волошина стверджує, що так, це доречно. Якщо ви отримали гарну звістку або просто друзі вам надіслали смішний мем – не стримуйте в собі радість. Якщо у вас наближається важлива подія (наприклад, день народження) – святкуйте, не відкладайте це на потім. Необхідно прийняти ситуацію, яка склалася, та продовжувати жити в нових реаліях.
Наразі у всіх емоційний стан хиткий: то вгору, то вниз. Коли ми задовольняємо свої невеликі потреби, які приносять нам задоволення, рівень дофаміну в організмі підвищується, наш емоційний стан поступово може вирівнюватися і приходити до норми.
Особливо це важливо для дітей. Вони, як ніхто, потребують нашої уваги та турботи, а ще більше – щасливого дитинства (навіть в умовах війни). Якщо є така можливість – радуйте своїх дітей, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте їм добру казку.
Поради батькам для святкування Великодня
Незабаром Великдень. За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відмітьте її творчі здібності. Запропонуйте разом прикрасити крашанки, а потім влаштуйте конкурс "Чия крашанка гарнііша?"
Також є декілька великодніх ігор:
Дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв. З похилого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб поцілити своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше поцілив, той більше виграє. Кладуть кілька шапок, під одну з них кладуть яйце. Хто відгадає, під якою шапкою лежить яйце, той і виграв. Разом з дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.
Радість, веселощі, святкування – це те, що пов’язує нас із довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру у краще та наближає нас із кожним днем до перемоги!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...