
Новини компаній
14:25, 4 серпня 2022 р.
Як виявити рак на ранній стадії?
Новини компаній

Краще знати, як визначити рак у домашніх умовах, ніж за найменшої підозри мучитися моторошними здогадами. Навіть виявлення якоїсь припухлості не є причиною для паніки. Спочатку потрібно визначитися із симптомами та зрозуміти, чи варто терміново звертатися до лікаря.
З іншого боку, якщо ви знаєте, як визначити захворювання - воно виявляється на ранній стадії, а це дає високі шанси на лікування. Чим занедбаніша хвороба, тим більш ймовірний негативний результат.
Як можна захворіти на рак:
- під дією зовнішніх факторів (речовин-канцерогенів, іонізуючого випромінювання, хвороботворних організмів);
- завдяки генетичній схильності;
- через запущені патогенні процеси в організмі.
Все незвичайне у стані здоров'я має привернути увагу. Не нехтуйте зверненням до лікаря, від якого може залежати ваше життя.
Первинні ознаки онкології
Ось ознаки онкозахворювання, які не здаються явними, але їх не варто ігнорувати:
Сильна втома
Частий симптом, що зустрічається при багатьох хворобах. Втома має відбуватися після повноцінного відпочинку. Якщо ви добре виспалися, але почуваєтеся, як і раніше, втомленим, і це повторюється тривалий час — краще звернутися до лікаря. Це ознака серйозного захворювання.
Лихоманка, що не проходить
Іноді супроводжує не тільки інфекційні захворювання, а й рак. Наприклад, це стосується онкології нирок і печінки, лейкемії, лімфоми та ін. Температура на рівні 38 градусів, що не спадає без видимих причин, викликає підозру на рак.
Втрата апетиту
Це може статися з різних причин. Але швидка поява ситості викликається тиском на шлунок внаслідок пухлин різних органів: підшлункової залози, яєчників, товстої кишки. Вона може розвинутись і в самому шлунку — з тим самим ефектом. В інших випадках зниженню апетиту сприяє змінений метаболізм.
Стілець із кров'ю
Причиною цього можуть стати різні інфекції, геморой, виразки та рак. Кров яскраво-червоного кольору йде з кишківника або прямої кишки. Якщо темнішого кольору, значить, з стравоходу або шлунка. У цьому випадку не допоможуть поради, як діагностувати рак — для точного діагнозу будуть потрібні аналізи та дослідження (колоноскопія, гастроскопія та ін.).
Кров у сечі
Теж серйозна нагода звернутися до лікаря. Це наслідок інфекцій, каменів у нирці чи сечовому міхурі, онкології у цих органах.
Кашель, що не проходить
За відсутності видимих причин - бронхіту, застуди, інфекції (це зрозуміло за додатковими симптомами) є небезпека раку легень. Значить, час звертатися за лікарською допомогою. Якщо кашель мучить курця, тим паче слід пройти обстеження.
Шишка на шиї
Це ознака доброякісної пухлини чи онкологічних процесів у горлі, роті, гортані, щитовидній залозі. Якщо вони не розсмоктуються, звертайтеся до лікаря. Ракова пухлина на дотик зазвичай щільна і без чітко оформлених країв. Але трапляються різні випадки. Відсутність болючих відчуттів, до речі, теж не привід для заспокоєння.
Нічне потовиділення
Якщо це відбувається під час менопаузи в жінок, причина інфекційна чи онкологічна.
Зміни на шкірі
Будь-які новоутворення, тим більше, з облямівкою незвичайної форми або у вигляді виразки, що не гоїться, повинні викликати занепокоєння і стати причиною для походу в клініку.
Збільшені лімфатичні вузли
При раку грудей лімфатичні вузли збільшуються під пахвами. Також вони можуть збільшитись на шиї. Не варто міркувати про те, як виглядає ракова пухлина - зовнішній вигляд може бути різним.
Утруднене ковтання
Якщо важко ковтати, цілком можлива онкологія стравоходу. З іншого боку, це викликається і звичайною печією. Чи знадобляться послуги онколога, стане відомо лише після повноцінного обстеження.
Безпричинна втрата ваги
Сильне схуднення відзначається у 2 з 5 хворих з цим діагнозом.
Патології у кишечнику
Запори, діарея, зміна калу та інші ознаки можуть просигналізувати про небезпеку. Якщо вони не припиняються, їх не варто списувати на харчове отруєння. Особливо при генетичній схильності.
Пам'ятайте: те, як швидко розвивається рак залежить від багатьох факторів. І зволікати при виявленні будь-яких ознак не можна.
Висновки
Пам'ятайте, відповідь на запитання: чи можливо вилікувати рак? — залежить від своєчасності виявлення захворювання та початку лікування. Також надзвичайно важлива профілактика онкозахворювань. Не нехтуйте цим і навіть при появі підозр звертайтесь до медичного закладу за допомогою фахівців. Цінуйте ваше життя і бережіть його!
Записуйтесь на профілактичний огляд до лікаря за номером телефону 068 752 52 52 та будьте здорові!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:15, 7 квітня
5
00:06, 1 квітня
10
18:03, 3 квітня
20:31, 5 квітня
88
live comments feed...