
16:10, 9 грудня 2022 р.
Кров з заднього проходу: причини та що робити?

Ніхто не застрахований від виявлення червоних слідів крові на туалетному папері, калі або поверхні калових мас. Однак геморой – не єдина причина анальних кровотеч.
Пацієнти схильні додумувати причини проблеми, не спираючись на результати огляду лікаря-проктолога. Комусь соромно звертатись до лікаря, а хтось відверто боїться невтішних висловлювань фахівця. В результаті на прийом людина з анальною кровотечею потрапляє, коли ситуація погіршилася і вже включається страх за своє життя.
Що, крім геморою, може виявити лікар-проктолог?
Найчастіше лікар може виявити тріщину заднього проходу. Якщо людина має схильність до запорів, то на місці травми слизової оболонки утворюється ранка, що не гоїться. При дефекації вона подразнюється грудкою калу і починає кровоточити.
Також трапляється дивертикул товстої кишки – патологія, властива переважно пацієнтам середнього та старшого віку. Ослаблена стінка кишечника випинається і затримує «в кармані» калові маси, що призводить до виникнення вогнища запалення та кровоточивості.
Кровоточивістю з заднього проходу може супроводжуватись кишкова інфекція, иразковий коліт, хвороба Крона та рак товстої кишки.Сильна кровотеча також може свідчити про можливі проблеми у верхніх відділах кишечника.
Справжню причину появи яскраво-червоної крові встановити можна тільки після повного обстеження фахівцем проктологом. Навіть якщо у людини хронічний геморой, на його фоні паралельно можуть розвиватися інші захворювання, здатні завдати серйозної шкоди здоров'ю.
Які ще симптоми повинні насторожити?
Кров під час дефекації може бути як єдиним симптомом, так і супроводжуватись іншими сигналами про проблему в організмі:
- біль - безпосередньо під час дефекації, під час сидіння, нападоподібний або з підвищенням температури;
- наявність слизу в калових масах;
- діарея або закрепи;
- швидка стомлюваність, втрата ваги;
- зниження апетиту.
Онкологічна причина анальних кровотеч часто протікає практично безсимптомно і кров у калі буде прихованою. На рак можуть вказати різка втрата ваги, втома, незначне підвищення температури.
Які обстеження потрібні?
Проктологічний огляд дозволяє виявити новоутворення на невеликій глибині (до 25 см), ознаки геморою та анальні тріщини. Якщо у фахівця виникає підозра на інші захворювання,пацієнту призначають обстеження на приховану кров, спеціальні онкотести та колоноскопію. Остання процедура дозволяє виявити практично всі проктологічні проблеми. Також може бути призначена іригоскопія – рентген із введенням контрастної речовини.
Як лікують анальні кровотечі?
Залежно від причини, що привела до появи у стільці крові, лікар може призначити консервативні та хірургічні способи усунення проблеми. Більшість проктологічних хворих стикаються з необхідністю дотримання дієти. У разі консервативного лікування вона допомагає нормалізувати випорожнення та прибрати причини травмування стінок кишечника при дефекації. Якщо ж проводиться хірургічне втручання, то дієта повинна сприяти якнайшвидшому загоєнню швів і ранових поверхонь.
Пацієнту треба пам'ятати, що свічки та мазі працюють на початкових стадіях проблеми. Без своєчасного звернення до проктолога ризик стати пацієнтом хірурга зростає з кожним днем. Також важливо дотримуватися всіх рекомендацій спеціаліста, особливо в післяопераційний період. Сучасна проктологія має в арсеналімалоінвазивні і щадні методи, що дозволяють швидко повернутися до звичайного життя.
Записатись на консультацію до проктолога ви можете за телефоном 068 752 52 52 чи 0352 52 5252.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:15, 7 квітня
5
00:06, 1 квітня
10
18:03, 3 квітня
20:31, 5 квітня
88
live comments feed...