18:30, 14 грудня 2022 р.
В Україні оновили перелік безкоштовних ліків: що можна отримати
В Україні оновили список безкоштовних ліків для громадян. До переліку додали препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу та інших.
Про це повідомляють на Facebook-сторінці МОЗ.
Повідомляється, що наразі в оновленому списку 462 лікарських засоби, 149 з яких повністю безоплатні. Решта 313 доступні з певною доплатою.
У новому переліку можна знайти препарати проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії.
Також в програму було додано два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона.
Як отримати ліки безкоштовно
Якщо ви хочете отримати засіб за програмою "Доступні ліки", то скористайтеся сайтом "Ліки Контроль" або мобільним застосунком з аналогічною назвою.
Сервіс допомагає перевірити, чи є потрібний вам препарат у переліку безкоштовних.
Для того, щоб знайти ліки в найближчій аптеці, зверніться до чат-бота "Спитай Гриця". Він надасть перелік адрес, де ви зможете отримати товар безкоштовно або з невеликою доплатою.
Як почати отримувати ліки, якщо ви потребуєте цього постійно
Якщо пацієнту потрібні ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу йому необхідно звернутися:
до свого лікаря, з яким укладено декларацію і є зв'язок до будь-якого іншого сімейного лікаря терапевта чи педіатра, з яким декларації немає.
Якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки - слід звертатися до психіатра, епілепсії - до психіатра або невролога.
Якщо пацієнтові потрібно прописати першу схему лікування інсуліном, то це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить також він. А після затвердження схеми виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар.
Проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Далі - лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнту ліки. Це може бути як електронний, так і паперовий рецепт.
З цим рецептом пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:31, Сьогодні
10
16:23, 16 листопада
1
20:05, 10 листопада
10:42, Вчора
1
08:51, Вчора
39
live comments feed...