Новини компаній
13:00, 21 грудня 2022 р.
Що таке комутатор (switch)?
Новини компаній
Ці пристрої були створені для обміну даними між комп'ютерами, об'єднаними однією мережею. Щоб гідно оцінити переваги комутаторів, необхідно повернутися трохи назад до їхніх попередників концентраторів (hub) і переконатися, як вигідно відрізняється від них мережевий комутатор (switch).
Концентратори роздавали мережевий трафік на основі широкомовної моделі: усім підключеним пристроям, що перевантажувало мережу та давало безліч помилок при підключенні нових одиниць.
У комутаторі було реалізовано функцію визначення адресата, що дозволило йому зайняти своє місце у сфері комунікаційних технологій, витіснивши звідти концентратори.
Принцип роботи
Домашня локальна мережа з кількох комп'ютерів і телевізора або сотні одиниць цифрової техніки на підприємстві потребує обміну інформацією. Те саме можна сказати й про системи спостереження з безліччю камер або системи автоматизації з сотнями датчиків.
У будь-якому випадку всі пов'язані в єдину мережу комутатором. Пристрої надсилають на нього дані, з яких зчитуються адреси відправників та заповнюється таблиця комутації їх МАС – адресами.
На початковому етапі в таблиці може не бути адрес деяких пристроїв, і буде незрозуміло, кому адресований пакет інформації. У такому разі пакет надсилається кожному учаснику мережі, крім відправника пакета. Зацікавлений пристрій відгукується на пакет, повідомляючи комутатору свою адресу. Таким чином, таблиця комутації заповнюється всіма адресами, а мережа розвантажується від зайвої інформації.
Можливості різних комутаторів
Головна характеристика будь-якої мережі, яка визначає її можливості, так само важлива і для комутаторів. Йдеться швидкості передачі сигналу. Ринок пропонує моделі, що працюють на швидкостях від 10 Мбіт/сек до 2000 Мбіт/сек. Критерієм вибору має бути швидкість передачі, на якій працює більшість одиниць локальної мережі.
Для вибору моделі за кількістю портів, особливих знань не потрібно: вибирають за кількістю пристроїв, плюс 10% «на виріст». Для домашньої мережі беруть комутатори з 5-10 портами, для підприємств 15-48 портів.
Складніше вибрати пристрій за можливостями керування. Група некерованих комутаторів не має тонкого налаштування, але її представники малогабаритні та недорогі. Зазвичай їх обирають для домашніх мереж.
Для великих виробничих мереж вибирають керовані моделі. Вони мають спеціальний інтерфейс та ПЗ, що дозволяють змінювати безліч параметрів, залежно від складу локальної мережі та завдань, що стоять перед нею.
Функція PoE (Power over Ethernet) дозволить запитати пристрій прямо по кручений парі, позбавивши необхідності тягнути силовий провід. Актуально на локаціях без діючої мережі 220 В. Порти SFP знадобляться власникам великих розгалужених мереж.
Порівняно новою, але дуже перспективною є функція енергозбереження. Працює вона аналогічно до енергозбереження в комп'ютері: визначає не активні порти й відправляє їх в сплячий режим.
Функції підтримки VLAN та стикування дозволяють розбити мережу на логічно незалежні сектори, об'єднані однією спільною мережею та, за необхідності, організувати з'єднання з великою кількістю портів (понад 48).
Як вибрати комутатор
Для правильного вибору необхідно гармонійно пов'язати ваші потреби із пропозиціями на ринку. Звучить просто, насправді досить складно. Правильно оцінити потреби та підібрати їм повну відповідність можна лише розуміючи всі тонкощі процесу.
Якщо у вас немає фахівців з достатньою кваліфікацією, краще звернутися до надійного постачальника. Гарантією правильної покупки буде репутація компанії.
Компанія DEPS відома на ринку як надійний постачальник телекомунікаційного обладнання від найкращих світових виробників. Окрім якісних виробів, ми забезпечимо вас безкоштовними консультаціями від професійних менеджерів з питань підбору та придбання обладнання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:35, 2 січня
10:30, 10 січня
11:48, 13 січня
11:23, Вчора
11:24, Вчора
live comments feed...