
Новини компаній
14:40, 25 січня 2023 р.
Знову цистит? Що потрібно робити
Новини компаній

Цистит - це запалення слизової оболонки сечового міхура. Захворювання, яке найчастіше трапляється в жінок через специфіку будови жіночої сечостатевої системи.
Цистит не може бути викликаний лише одним чинником, найчастіше, до його виникненню призводить сукупність чинників. Для успішного лікування потрібно виявити всі причини, що сприяли появі циститу. Це дасть можливість призначити лікаря-гінеколога або уролога ефективне лікування та уникнути появи захворювання в майбутньому
ПРИЧИНИ ЦИСТИТУ:
випадкові статеві зв'язки та незахищений статевий акт – високий ризик зараження статевими інфекціями;
погана гігієна,слід щодня двічі на день підмивати статеві органи, та міняти спідню білизну;
порушення мікрофлори піхви (молочниця, дисбактеріоз, вагініт). Умовно-патогенна флора в цьому випадку перевищує норму і, потрапивши до сечівника, викликає запалення;
статеві інфекції (хламідіоз, гонорея, сифіліс);
зниження імунітету;
переохолодження.
СИМПТОМИ ТА ДІАГНОСТИКА
Сплутати цистит з іншими захворюваннями неможливо: для нього характерні гострі болі внизу живота, печіння при сечовипусканні, часті позиви на сечовипускання, домішка крові або гною в сечі. Іноді підіймається температура та відчувається слабкість. Це ознаки гострого циститу. Існує і хронічний цистит, який не має яскраво виражених ознак, але завдає найсильнішої шкоди організму.
Якщо ви хоч раз відчували дискомфорт при сечовипусканні, слід відвідати лікаря гінеколога або уролога і пройти обстеження.
Самолікування циститу неприпустимо, тому що захворювання дуже підступне: можна заглушити його, але надалі буде неодноразовий рецидив при переохолодженні або зниженні імунітету. Вилікувати хронічний занедбаний цистит набагато складніше.
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЦИСТИТ?
Тактику лікування підбирає лікар, виходячи із даних клініко-лабораторного обстеження.
Але лікування завжди включає антибактеріальну терапію - зазвичай, це антибіотики-фторхінолони. Курс лікування від трьох до семи днів, дозування та тривалість призначає лікар-гінеколог чи уролог. Антибіотики борються з інфекцією в організмі.
Не можна обмежувати питний режим, щоб скоротити кількість сечовипускань. Навпаки, слід багато пити, оскільки із сечею вимиваються бактерії.Обмежити солону, гостру, смажену, каву, алкоголь. Ці речовини подразнюють запалену оболонку сечового міхура та посилюють біль.
Слід дотримуватися режиму дня, уникати стресів і підвищених фізичних навантажень налагодити харчування. Помірно займатися фізичними навантаженнями. Ці заходи сприяють нормалізації імунітету.
ПРОФІЛАКТИКА
Щоб запобігти запаленню сечового міхура:
ретельно дотримуйтесь інтимної гігієни;
уникайте будь-якого подразнення слизової;
випорожнюйте сечовий міхур перед сексом і після нього;
переконайтеся у відсутності ЗПСШ - здайте з партнером відповідні аналізи.
Не зволікайте з розв'язанням проблем, звертайтеся до лікаря вчасно, адже хворобі краще запобігти, аніж лікувати!
Записатись на консультацію можна за номером телефону:
068 752 52 52 чи 0352 52 52.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:33, 22 квітня
19:33, 22 квітня
15:42, 25 квітня
16:23, 23 квітня
15:42, 25 квітня
live comments feed...