Новини компаній
12:40, 24 березня 2023 р.
Лікар невролог Оксфорд Медікал розповість, як хронічна втома впливає на рівень життя
Новини компаній
Синдром хронічної втоми - це стійкі симптоми перевтоми, занепаду сил, фізичного, психічного, емоційного виснаження і зниженого імунітету, об'єднані одним діагнозом.В цей час на нього страждає близько 2% підлітків при загальній захворюваності близько 3% дорослих.
Причини синдрому хронічної втоми
Найчастіші причини, що провокують виникнення синдрому хронічної втоми, це:
перенесені інфекційні (вірусні) захворювання;
психічна і розумова перевтома;
емоційне виснаження (вигоряння);
нервові стреси;
психічні травми;
порушення балансу симпатичної і парасимпатичної нервової системи;
хронічне недосипання, безсоння.
Жінки схильні до цього захворювання дещо більше чоловіків. Синдром хронічної втоми може бути одним з перших ознак ряду небезпечних хвороб, наприклад, гепатиту, серцево-судинних захворювань, гіпертиреозу, міастенії.
Симптоми синдрому хронічної втоми
Основними симптомами синдрому хронічної втоми є:
постійне відчуття фізичної, психо-емоційної втоми;
зниження розумової і фізичної працездатності в два та більше рази.
Синдром хронічної втоми крім постійного відчуття безсилля може проявлятися такими фізичними та психологічними порушеннями, як головний біль і мігрені, знижений тонус і м'язова слабкість, зниження концентрації уваги та пам'яті, біль в м'язах без видимих причин, порушення сну, збільшення шийних, завушних і пахвових лімфатичних вузлів, набряки та біль в суглобах, постійне незначне підвищення температури тіла, порушення серцевого ритму та задишка, сухість слизових оболонок, набряк, ломота та біль в горлі, озноб і відчуття постійного холоду, порушення роботи травного тракту, печія, синдром подразненого кишечника, нездатність справлятися з щоденними справами та турботами, симптоми подразнення на шкірі та випадання волосся, зниження статевого потягу тощо.
Іноді в пацієнтів з синдромом хронічної втоми виникає порушення швидкої мови, зниження слуху, дзвін у вухах. Ці симптоми можуть варіюватися в різних поєднаннях при постійному прояві основних ознак - занепаду сил і зниженого тонусу організму.
Хронічна втома відрізняється від простої перевтоми, перш за все, тим, що вона не проходить самостійно і вимагає кваліфікованого лікування. Тривалий сон, відпустка, зміна обстановки, відпочинок від фізичної та розумової роботи - ніщо в цьому випадку не допомагає.
Діагностика та лікування синдрому хронічної втоми
Для установки причин занепаду сил спочатку необхідно перевірити людину на наявність таких захворювань, як:
приховані хронічні інфекції та паразитарні інвазії;
захворювання щитовидної залози;
аутоімунні захворювання;
отруєння та інтоксикації важкими металами, хімічними речовинами, промисловими отрутами;
медикаментозна втома.
У зв'язку з тим, що причин для виснаження організму дуже багато, важливо виключити всі види захворювань внутрішніх органів і функціональних систем.
Ознаки синдрому хронічної втоми усуваються при правильному кваліфікованому лікуванні безпосередньо основного захворювання та його можливих ускладнень. При лікуванні СХВ необхідний і дуже важливий комплексний підхід з розробкою індивідуальної програми для кожного пацієнта. До складу лікування входить:
допоміжна медикаментозна терапія;
розвантажувально-дієтична терапія;
метаболічна терапія;
імунна корекція;
фізіотерапія;
корекція психоемоційного стану.
Нерідко фахівці відзначали спонтанне одужання пацієнтів з повним звільненням від болю і всіх ознак захворювання після поліпшення або зміни обстановки повсякденного життя. Одним з основних умов одужання є нормалізація фізичних, розумових і емоційних навантажень і режиму відпочинку.
Лікар невролог-рефлексотерапевт медичного центру «Оксфорд Медікал Тернопіль» може вам допомогти! Записуйтесь за номером (068) 752 52 52.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...