• Головна
  • «В 10-ку ТНПУ» - хіміко-біологічний факультет
18:15, 11 березня

«В 10-ку ТНПУ» - хіміко-біологічний факультет

«В 10-ку ТНПУ» - хіміко-біологічний факультет

Хіміко-біологічний факультет заснований в 1940 році у тодішньому Кременецькому учительському інституті та називався природничо-географічним факультетом. Після реорганізації в 1950 році учительського інституту в педагогічний – став природничим.

У 1969 році відбулося перебазування Кременецького педагогічного інституту до міста Тернопіль (разом із матеріальною базою факультету), тому зі здобуттям статусу університету, в 1997 році природничий факультет реорганізовано у хіміко-біологічний факультет Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Сьогодні на факультеті готують фахівців за такими освітніми програмами:

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти:

«Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія)» за спеціальністю Середня освіта (Біологія та здоров’я людини);

«Середня освіта (Хімія, біологія та здоров’я людини)» за спеціальністю Середня освіта (Хімія);

«Середня освіта (Природничі науки)» за спеціальністю Середня освіта (Природничі науки);

«Екологічна біотехнологія» за спеціальністю Біотехнології та біоінженерія,

«Біологія» за спеціальністю Біологія та біохімія;

Другий (магістерський) рівень вищої освіти:

«Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія)» за спеціальністю Середня освіта (Біологія та здоров’я людини);

«Середня освіта (Хімія, біологія та здоров’я людини)» за спеціальністю Середня освіта (Хімія);

Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти:

Освітня програма «Біологія» за спеціальністю Біологія та біохімія.

Структурними навчально-науковими підрозділами факультету є: кафедра ботаніки та зоології, кафедра загальної біології та методики навчання природничих дисциплін та кафедра хімії та методики її навчання. Освітній процес забезпечують 32 викладачів, з яких 8 докторів наук, професорів, 22 кандидати наук, доценти, 2 асистенти.

Центральним осередками наукової роботи на факультеті є 9 науково-дослідних лабораторій: Фізіології рослин і мікробіології, Екології та біотехнології, Екотоксикології та біомоніторингу, Порівняльної біохімії і молекулярної біології, Екологічного моніторингу та комп’ютерного моделювання довкілля, Екологічної біохімії, Хімії ненасичених сполук, Хімії навколишнього середовища та біоіндикації, Прикладної ботаніки та фітотехнологій, де зосереджена основна частина наукових досліджень, а також навчальні лабораторії – лабораторія біології та екології «Голицький біостаціонар університету», агробіологічна лабораторія, теплиця, навчальна лабораторія морфології та систематики рослин - гербарій, «Зоологічний музей» та інші. Гордістю факультету та університету є створений у 2019 році Біблійний ботанічний сад.

Науково-педагогічні працівники факультету входять до складу редакційної колегії фахового періодичного видання категорії «Б» «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка. Серія: Біологія», у якому публікують результати досліджень не лише наші науковці, а й колеги класичних, педагогічних, медичних, аграрних університетів, академій та інститутів НАН України, тощо.

Варто зазначити, що здобувачі та викладачі беруть активну участь у підготовці та проведенні міжнародних наукових та науково-методичних конференцій, є учасниками Міжнародних конкурсів та проєктів, проходять стажування у вітчизняних та закордонних ЗВО. Окрім того, здобувачі мають можливість навчатися за програми студентської академічної мобільності, програмою подвійних дипломів, на дуальній та індивідуальній формах здобуття освіти, відвідувати гостьові лекції учених України та зарубіжжя, тощо.

Майбутні фахівці факультету досягають успіхів не лише в навчальній та науковій роботі, а й у творчості та спорті. Традиційними на хіміко-біологічному факультеті стали такі події: «День факультету», «Тиждень кафедри», «Посвята у студенти», «День відкритих дверей», «Гостини у ТНПУ», «День першокурсника», «Свято осені», «День довкілля» та інші науково-популярні і профорієнтаційні заходи.

Після навчання здобувачі можуть працювати: вчителями закладів загальної середньої освіти І-ІІІ рівнів, ліцеїв, викладачами закладів професійної (професійно-технічної) та фахової (передвищої) освіти навчальних предметів: біології, хімії, фізики, інтегрованих курсів «Природничі науки», «Пізнаємо природу», «Довкілля», «Безпека, здоров’я, добробут»; педагогами-організаторами і методистами позакласної та позашкільної роботи з дітьми, фахівцями з біотехнологій, техніками-лаборантами, лаборантами хімічних, хіміко-аналітичних та біохімічних лабораторій, експертами в екологічних організаціях, консультантами в сільському, лісовому, водному господарствах та в природно-заповідній справі, тощо.

Гордістю факультету є його випускники, які внесли вагомий вклад у розвиток науки та вищої освіти, зокрема: Михайло Миколенко, Богдан Данилишин, Іван Герц, Віктор Живчик (архімандрит Лаврентій), Петро Лихацький, Світлана Ястремська, Зоя Небесна, Григорій Загричук, Василь Брич, Галина Білецька та інші.

За цікавими подіями з життя факультету ТНПУ можна спостерігати на офіційному сайті університету, а також у соціальних мережах: Instagram, Facebook, TikTok, Телеграм, https://www.youtube.com/watch?v=M8PekI03jGQ.

Якщо вас зацікавила інформація чи бажаєте детальніше дізнатися про хіміко-біологічний факультет ТНПУ, тоді залишаємо для вас контакти для зв’язку:

номер телефону: (0352) 43 59 01 – деканат хіміко-біологічного факультету

Поштова скринька: [email protected]

Офіційний сайт ТНПУ: https://tnpu.edu.ua/

Офіційний сайт факультету: https://tnpu.edu.ua/news/8759/

Facebook сторінка: https://chem-bio.com.ua/

Instagram сторінка: https://www.instagram.com/chembiotnpu/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хіміко #біологічний #факультет #навчання #ТНПУ
Останні новини
Оголошення
live comments feed...