19:06, 9 квітня
"Тариф на електроенергію зросте": українців приголомшили заявою про те, скільки треба буде платити за кіловат-годину
В Україні продовжується обговорення комунальних тарифів. Мораторій поширюється на газ, опалення та гарячу воду, а решта послуг може подорожчати. Аналітики прогнозують підвищення тарифу на електроенергію, який уже зростав у 2023 році.
Як інформує "Today.ua", очікується, що світло для побутових споживачів подорожчає вже влітку. Головна причина – в обстрілах, які продовжують російські окупанти. Українська енергетична система отримала серйозні пошкодження, багато об'єктів критичної інфраструктури пошкоджено або зруйновано, а на відновлення потрібні великі кошти.
Противник у період з 22 по 29 березня атакував сім теплових електростанцій та дві гідроелектростанції. Окупанти завдають ударів високоточними ракетами у менш захищених регіонах.
Голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що електроенергія для населення подорожчає. Він назвав конкретних термінів, але спрогнозував літній період.
"У нас вартість світла лише неврегульована для населення. Всі інші сфери - це ринок. Загальна ринкова вартість світла за кіловат мала б становити 7 гривень - це якщо враховувати тариф на розподіл, тариф на передачу, ПДВ та інше", - зазначив експерт.
За словами Попенка, громадяни за свої гроші відновлюватимуть об'єкти енергосистеми. В інших країнах коштів на ці цілі залучають із бюджетів, а в нас ситуацію ускладнює воєнний стан:
"Якщо й надалі будуть такі проблеми, для ремонту вони бачать, що треба підіймати тарифи на електроенергію. І в середньому вони планують підняти десь до 3,5 грн".
Вказано, що підвищення тарифу на електроенергію спричинить подорожчання обслуговування багатоквартирного будинку. Нині родина у середньому платить по 300-400 грн. Можливе подорожчання на 10-15%.
Нагадаємо, що наразі побутові споживачі в Україні платять за кіловат-годину по 2,64 гривні.
Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що збитки від останніх атак ворога на енергетичні об'єкти України можуть становити мільярди доларів. Ситуація напружена, бо руйнації є масштабними.
Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк вказав на майбутні зміни щодо забезпечення ПСО. Це режим покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку. До 1 травня різницю між тарифами та ринковою ціною покривають Енергоатом та Укргідроенерго, а далі можливі "важкі, але виважені зміни".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:41, 5 грудня
1
12:21, Сьогодні
live comments feed...