16:44, 22 квітня 2024 р.
У 50% випадків – це реанімація, – лікар-епідеміолог про спалах недуги серед дітей
Батьки часто відкладають вакцинацію, поки дитині не виповниться рік, але саме для немовлят кашлюк є найбільш небезпечним, кожен другий малюк потрапляє у реанімацію.
Про це "Еспресо.Захід" розповіла очільниця відділу інфекційного контролю Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Оксана Пушкарьова.
"Зараз в Україні підняло голову таке захворювання як кашлюк. На жаль, є випадки важкого перебігу хвороби. Я працюю у лікарні, тож бачу, у якому стані потрапляють діти", – каже Оксана Пушкарьова.
Кашель триває в середньому 100 днів
За словами лікарки, кашлюк небезпечний саме для дітей. Дорослі теж можуть інфікуватись, але через легкий перебіг можуть перенести хворобу на ногах і навіть не зрозуміти причини кашлю. Для дитини кашлюк – це в середньому 100 днів виснажливого кашлю. У деяких випадках кашель може тривати до 6 місяців. Хвороба починається як звичайне ГРВІ, однак за один-два тижні кашель посилюється. За добу може бути кілька десятків нападів спастичного кашлю, які нерідко закінчуються блюванням.
Для немовлят до року – хвороба може бути смертельно небезпечною, оскільки можуть викликати тимчасову зупинку дихання.
"Якщо хворіє дитина до року, то це не просто обов’язкова госпіталізація у стаціонар, у 50% випадків – це реанімація, – каже Оксана Пушкарьова. – Відповідно до національного календаря щеплень, вперше дитину повинні щепити у віці два місяці. Однак батьки часто свідомо відтерміновують вакцинацію до року. Мовляв, нехай підросте, зміцніє. А потім, коли дитина потрапляє в реанімацію, плачуть, бо вони не знали, наскільки складним може бути перебіг цієї "дитячої" хвороби. Найчастіше кажуть: нас не переконали, що треба вакцинуватись".
У чому різниця між "державними" і платними вакцинами
Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики кашлюку необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). Це комплексна вакцина АКДП, яка захищає також від дифтерії та правця. Однак нерідко від батьків можна почути, що саме через кашлюковий компонент вакцинація важче переноситься, то її уникають.
"Вакцина, яка закуповується за бюджетні кошти, має цільноклітинний кашлюковий компонент, тоді як платні вакцини мають ацелюлярний компонент, від дещо полегшений, – каже Оксана Пушкарьова. – Чому держава закуповує саме такі вакцини? Річ у тім, що в Україні досі періодично трапляються спалахи кашлюку, а саме вакцина з цільноклітинним компонентом дає кращий імунітет. Якби у нас спалахів не було, то ми могли б теж використовувати полегшену вакцину, як у Європі. Однак там загалом рівень імунізації значно вищий, тоді як у нас досі активні антивакцинатори".
За словами лікарки, часом після вакцинації у дитини може піднятись температура чи виникнути місцева реакція, але це не до порівняння з тими наслідками, які може викликати захворювання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:11, 9 січня
16:27, Вчора
13:00, 17 січня
16:27, Вчора
live comments feed...