20:08, 29 червня
"Це просто знущання над людьми": власникам ВРХ не вдається подати заявки на обіцяні дотації через постійні збої програми
Фермери, які мають від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7000 грн на одну голову, ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, — по 2000 грн на одну особину. Але в даній ситуації варто було б сказати, що могли б отримати, якби система ДАР працювала нормально.
"У держбюджеті на цей рік закладено 200 млн гривень на компенсацію агропідприємцям закупівлі обладнання для зрошення. Це дощувальні машини, прокладка труб, підведення води, закладка крапельного зрошення, - наголосив виконуючий обов'язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Відомості про отримувача потрібно внести до Державного аграрного реєстру (ДАР). Лише через нього аграрій отримає можливість онлайн подавати заявки на отримання бюджетних коштів. Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі та подати заявку на отримання бюджетних коштів фермери можуть самостійно, пише Мінагрополітики.
От тільки є один важливий нюанс...
Державний аграрний реєстр не працює повноцінно і подати заявку - це щось на межі фантастики
У тематичних чатах, люди обмінюються своїм досвідом та обуренням. Хтось взагалі не може зайти в реєстр, а хтось, ввівши всі необхідні дані, просто не може завершити і підписати заявку. Спочатку людям обіцяли, що відкриють систему для подачі заявок з 01 травня до 30 червня. Натомість цього не сталося.
Однією з причин було названо відсутність ектропостачання.
Робота системи ДАР тимчасово призупинена у зв’язку з перебоями енергопостачання.
Як система такого рівня (явно не аматорського) може не працювати через подібні проблеми, які за два роки повномасштабної війни українці навчилися чудово долати? Залишається під питанням
Згодом, на сайті ДАР з'явилася інформація, що з 28 червня розпочнеться прийом заявок на спеціальні бюджетні дотації на утримання поголів'я корів, кіз та овець. Але... лише на 3 дні. І ось з настанням цієї дати радикально ситуація не вирішилася.
Фермери та власники домашніх господарств, які утримують ВРХ, кіз та овець, вважають себе ошуканими. Досить того, що забір молока на фоні ринкової ціни у них роблять фактично за безцінь, так і отримати обіцяну підтримку від держави у вигляді кількох тисяч гривень, вони також не можуть. На сторінці ДАР у Фейсбук в коментарях українці теж не приховують свого обурення.
Найбільш принципові і свідомі люди навіть подали заяву до Кіберполіції і планують звертатися до ДБР, оскільки вважають такі недопрацювання шахрайством і недобосовісним виконанням службових обов'язків відповідальними особами.
Ближче до вечора із чату, де понад півтори тисячі фермерів, почали з'являтися "щасливчики", які нарешті змогли подати заявки. І це через понад добу від початку прийому заявок, часу залишилося обмаль.
Будемо стежити за ситуацією далі. Залишається сподіватися, що це все не є навмисними діями недобросовісних чиновників чи працівників системи і Мінагрополітики стане на бік українців та вирішить проблему, яка виникла з нічого.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:57, 17 листопада
122
09:14, 27 листопада
121
16:23, 16 листопада
10
09:14, 27 листопада
426
live comments feed...