• Головна
  • "Масштабні звільнення українців наближаються": у Нацбанку повідомили про зміни, які запланували роботодавці
17:30, 4 серпня

"Масштабні звільнення українців наближаються": у Нацбанку повідомили про зміни, які запланували роботодавці

"Масштабні звільнення українців наближаються": у Нацбанку повідомили про зміни, які запланували роботодавці

Українців будуть втричі частіше звільняти з роботи, ніж наймати. Про це повідомили у Національному банку, який провів відповідне опитування топменеджерів компаній.

Як інформує "Today.ua", у НБУ повідомили, що найближчим часом ринок праці перебуватиме у стабільному стані. Не очікується різкого збільшення кількості вакансій або скорочень персоналу. Але є багато компаній, які запланували зменшення кількості працівників. Звільнення прогнозуються значно частіше, ніж розширення штату.

Регулятор провів опитування, згідно з яким 28% респондентів звільнятимуть співробітників і лише 5% збираються наймати людей. А 67% опитаних взагалі не збираються змінювати чисельність персоналу й залишать її без змін.

Найзначніші скорочення персоналу заплановано серед будівельних компаній – 17%, тоді як 4% роботодавців найматимуть нових людей. 18% промислових підприємств зменшуватимуть штат, і лише 6% розширюватимуть його.

Усього 5% торговельних компаній найматимуть нових працівників. Втричі частіше вони звільнятимуть персонал – 16% від загальної кількості опитаних.

Директор Науково-технічного центру Академії будівництва України Іван Перегінець повідомив, що для швидкого відновлення руйнувань, заподіяних війною, потрібно щонайменше 1,5 мільйона будівельників. У такому разі можна буде за 5-10 років звести об'єкти, які знищили російські окупанти. Як відомо, загарбники знищили понад 60 мільйонів квадратних метрів житла. До початку повномасштабної війни в країні нараховувалось близько 300 тисяч будівельників.

У Нацбанку повідомили про масштабні звільнення українців, які запланували роботодавці

У Нацбанку повідомили про масштабні звільнення українців, які запланували роботодавці

Зазначено, що відновлення інфраструктури за прикладом Другої світової війни неможливе, тому що економічна формація зазнала змін.

"Ті новобудови, які були після Другої світової війни, обслуговували промисловість, яка була в межах якихось міст. Сьогодні постає питання субурбанізації – перенесення основних економічних і промислових об’єктів за територію міст, наприклад створення індустріальних технологічних парків", – пояснив Перегінець.

Нагадаємо, що в Україні сформувався дефіцит робітничих професій, зокрема будівельників. Їхня середня заробітна плата становить 30 тис. грн. Причому у Києві дохід традиційно вищий.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #зарплата #вакансії
ТОП новини
"Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів": мобілізація до 1 грудня, повістки, права
"Втрата бронювання і мобілізація з 1 грудня, відстрочку залишать для 8-ми груп чоловіків із цими ознаками": ТЦК, повістки
"Дикий мороз у -9 градусів і могутній снігопад сунуть в Україну, прогноз налякав навіть експертів": іде негода і дощ (ВІДЕО)
"Дощ і колосальний снігопад хлинуть на ці області прямо завтра, в Україну йде потужна негода": буде мороз у -11 градусів
Оголошення
live comments feed...