• Головна
  • Цього тижня святкуватимемо Успіння Пресвятої Богородиці: що треба знати про це свято
12:14, 12 серпня

Цього тижня святкуватимемо Успіння Пресвятої Богородиці: що треба знати про це свято

Цього тижня святкуватимемо Успіння Пресвятої Богородиці: що треба знати про це свято

Уже за кілька днів віряни будуть відзначати одне із найбільших церковних свят. Це свято у 2024 році вперше відзначатимуть по-новому, точніше у нову дату. Адже дата цього великого релігійного свята змінилась після того, як Церква перейшла на новоюліанський календар.

Йдеться про Успіння Пресвятої Богородиці. Це свято входить до переліку 12 найбільш важливих релігійних свят. Воно присвячене вшануванню відходу Діви Марії із життя земного.

Щороку українці відзначали Першу Пречисту (так свято називають у народі) 28 серпня. Але Успіння Пресвятої Богородиці 2024 за новим календарем святкуватимуть 15 серпня.

Нова дата Першої Пречистої, як і багатьох інших свят, пов’язана з переходом Церкви на новоюліанський календар. Починаючи із 2024 року і надалі віряни, які перейшли або ж тільки перейдуть на новий календар, щороку будуть святкувати Успіння Пресвятої Богородиці саме 15 серпня.

Успіння Пресвятої Богородиці — історія та значення свята

Варто зауважити, що не існує прямих історичних даних про дату, місце чи обставини смерті Діви Марії, оскільки про це не згадується у канонічних Євангеліях.

Тому свято Успіння є символічним завершенням церковного року, який закінчується 31 серпня. А також вшануванням переходу Богородиці до вічної слави свого Сина. Ця дата є часом поклоніння, спільної молитви та віри в вічне життя після смерті.

Вперше Успіння Пресвятої Богородиці як значуще свято відзначили 431 року після Собору в Ефесі.

За церковними переказами, після смерті Ісуса Христа Богородиця жила в Єрусалимі, в Івана Богослова. Вона багато молилася, займалася рукоділлям, розмовляла з вірянами. Діва Марія любила проводити час на Оливній горі, звідки вознісся Ісус.

Коли Божа Матір була вже в похилому віці, під час молитви на горі до неї спустився архангел Гавриїл. Він дав їй райську гілку і сказав, що через три дні її шлях земний закінчиться. Діва Марія не засмутилася, але попросила прислати до неї апостолів Христа, щоб попрощатися. Гавриїл виконав прохання, і апостоли були в будинку Іоанна в призначений день. Тоді ж за Богородицею спустився з небес Ісус.

Традиції

Напередодні Успіння Богородиці та в день свята в храмах відбуваються урочисті богослужіння. Віряни за доброю традицією відвідують храми, несуть до ікони Божої Матері квіти.

Також заведено освячувати хліб або букетики хлібного колосся. Обов'язково християни допомагають нужденним. Вірять, хто від душі допоможе іншій людині, отримає благословення Богородиці.

У свято закінчується Успенський піст, тому дозволяється влаштувати застілля з м'ясними та рибними стравами. Обов'язково на столі має бути хліб із зерна нового врожаю.

Також у давнину свято Успіння Богородиці символізувало початок сезону весіль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#успіння #свято #традиції
Останні новини
ТОП новини
"Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів": мобілізація до 1 грудня, повістки, права
"Дощ і колосальний снігопад хлинуть на ці області прямо завтра, в Україну йде потужна негода": буде мороз у -11 градусів
Графіки відновили: на Тернопільщину повертаються погодинні відключення, — обленерго
"Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ": де буде холод у -15 градусів
Оголошення
live comments feed...