• Головна
  • "Важкі симптоми та жахливі ускладнення, хвороба викликає біль у заражених українців": лікарі сказали, як здолати інфекцію
22:41, 16 серпня

"Важкі симптоми та жахливі ускладнення, хвороба викликає біль у заражених українців": лікарі сказали, як здолати інфекцію

"Важкі симптоми та жахливі ускладнення, хвороба викликає біль у заражених українців": лікарі сказали, як здолати інфекцію

У літній період в пунктах щеплень немає черг, тому зараз найкращий час для проведення щеплення від заразної хвороби до початку епідемічного сезону.

Як інформує "Укрінформ", про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" розповів генеральний директор Центру громадського здоровʼя Михайло Росада.

За перше півріччя 2024 року захворюваність була нижча в 4,5 раза ніж за аналогічний період минулого року, але починаючи з кінця червня рівень захворюваності на ковід почав зростати. Це дещо нехарактерно для літнього періоду, оскільки це все ж таки інфекція з осінньо-зимовою сезонністю.

"В літній період люди не дуже (активно) йдуть до пунктів щеплень, зараз той період, коли немає черг, коли можна вільно отримати вакцину і немає ще епідсезону", - сказав Росада.

Він нагадав що з початком осіннього сезону, а також з поверненням до навчання великої кількості дітей, вірус буде циркулювати активніше.

Підтип Омікрону FLiRT, який нещодавно був зафіксований на території України, як нагадав Росада, передається швидше за інші штами коронавірусу.

Перебіг захворювання при інфікуванні цим штамом середньоважкий, захист від нього так само забезпечує омікрон-специфічна вакцина.

Наразі, за словами директора ЦГЗ, пункти щеплень по всій країні працюють, в наявності є достатня кількість омікрон-специфічної вакцини.

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, за липень в Україні 11 389 людей захворіли на COVID-19, 2 672 з них пройшли стаціонарне лікування у медзакладі. Також МОЗ затвердило оновлені рекомендації НТГЕІ щодо щеплень проти COVID-19. Для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти COVID-19. Для людей, які входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Інфекція #хвороба #лікарі
Останні новини
ТОП новини
"Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів": мобілізація до 1 грудня, повістки, права
"Дощ і колосальний снігопад хлинуть на ці області прямо завтра, в Україну йде потужна негода": буде мороз у -11 градусів
Графіки відновили: на Тернопільщину повертаються погодинні відключення, — обленерго
"Несамовитий мороз і лютий снігопад накриють області, в Україну пре шалений вітер і дощ": де буде холод у -15 градусів
Оголошення
live comments feed...