Новини компаній
09:02, 22 серпня
Як вибрати червону рибу і чому лосось не єдиний корисний вид червоної риби
Новини компаній
В Україні червоною рибою прийнято називати рибу родини лососевих. Проте якщо ви скажете "червона риба" в англомовних країнах чи у Франції, то, швидше за все, вас не зрозуміють і запропонують червоного окуня, який є атлантичною рибою і також вважається дуже корисним. У цій статті ми розповімо, про різні види червоної риби, як їх відрізняти і чому різні види червоної риби можуть мати різну ціну. Причому низька ціна червоної риби не означає, що цей вид є менш корисним, ніж інші.
Види червоної риби
Перш ніж перейти до видів, розкажемо про те, як червона риба потрапляє на прилавки магазинів. Є два варіанти: перший — це дикий вилов, наприклад, тихоокеанський лосось здебільшого буде дико виловленим. Другий варіант — це лосось, вирощений в умовах аквакультури, тобто на фермі. Кожен з цих варіантів має свої плюси і мінуси. Так, поціновувачі лосося, вирощеного на фермах, вважають, що дико виловлений лосось може містити більше шкідливих речовин через забруднення світового океану. Також іноді вилов лосося може бути неконтрольованим і сприяти знищенню популяції лососів та інших цінних риб. Але і фермерська червона риба також вважається не надто екологічною, адже під час вирощування лосося на фермах використовуються багато невідновлювальних ресурсів, і це дуже енергозатратно. Проте і червона риба дикого вилову, і вирощена на фермах є смачною, корисною та поживною. Тому варто орієнтуватися не на умови вирощування, а на те, який вид червоної риби вам більше до смаку.
Плутанина довкола червоної риби виникає через назви. Так, у Тихому океані є шість видів лосося, п’ять з яких можна придбати в українських супермаркетах. Кожен із цих видів червоних риб має принаймні ще одну назву. І, звісно, ми не говоримо про те, що кожен з видів цих риб має окрему латинську назву, яку також іноді використовують виробники, щоб підкреслити ексклюзивність тієї чи іншої риби. Розповімо про основні види червоної риби, їхні відмінності та користь.
Чавича
Це червона риба з роду лососевих, яка водиться в Тихому океані. Її ще називають королівським лососем. Цей лосось має чи не найбільший відсоток жиру і відповідно — чи не найвищий вміст Омега-3. Колір чавичі може варіюватися від білого до насиченого червоного.
Кижуч
Його ще називають сріблястим лососем, також виловлюється в Тихому океані. Особливістю цієї риби є незначно менший рівень жиру, але дуже високий вміст білка. Колір філе — червоний. Ця риба чудово підійде тим, хто хоче отримати всю користь від споживання червоної риби, але стежить за калорійністю страв.
Горбуша
Її також називають тихоокеанським лососем. В українських супермаркетах та на рибних базарах ціна горбуші зазвичай нижча, ніж у інших видів червоної риби, але це не означає, що горбуша є менш корисною. Вона так само містить велику кількість Омега-3, проте меншу, ніж нерка та чавича. Також кижуча має багато якісного білка, тож горбуша вважається дуже корисною червоною рибою з родини лососевих.
Нерка
Цю червону рибу легко впізнати за дуже яскравим червоно-помаранчевим кольором філе. Іноді навіть шкіра може мати червонуватий відтінок — це абсолютно нормально. Нерку виловлюють у Тихому океані, і здебільшого вона потрапляє на полиці супермаркетів саме з дикого вилову. Це одна з найжирніших лососевих риб, проте розмір цієї риби невеликий.
Атлантичний лосось
Атлантичного лосося ще називають фореллю. Здебільшого його вирощують на фермах, але сучасні ферми з вирощування риби мають значно кращі умови, ніж раніше. Лосось, вирощений на фермі, є абсолютно безпечним і так само корисним. Атлантичний лосось, або ж форель, є жирною рибою. Розмір атлантичного лосося може бути дуже різним, а завдяки тому, що лосось доступний на фермах цілий рік, ціна на атлантичного лосося може бути трохи нижчою.
Кета
Невелика риба родини лососевих. Її колір може варіюватися від білуватого до рожевого і світло-червоного. Вона має високий вміст білка і менший відсоток жиру, що робить її чудовою для запікання та тушкування. А ще з кети можна зробити дуже смачні рибні котлети. Кета також вважається надзвичайно корисною червоною рибою з родини лососевих. До того ж, це один із найдешевших видів червоної риби.
Як вибрати свіжу та якісну червону рибу
Здебільшого червону рибу, яку виловлюють у Тихому океані, поставляють в українські супермаркети та магазини свіжозамороженою. Це означає, що після вилову рибу швидко патрають, чистять та заморожують, переважно використовуючи індивідуальне швидке заморожування. Потім цю рибу в холодильниках доставляють по всьому світу. Під час швидкої заморозки червона риба зберігає фактично всі свої корисні властивості, включаючи високий вміст омега-3, білка та інших поживних речовин. Тож, при правильному зберіганні, червона риба, яку швидко заморозили, може зберігатися до року.
Атлантичний лосось, який вирощується на фермах, може доставлятися різними способами. Рибу можуть доставляти живою та чистити безпосередньо на місці, або ж можуть поставляти охолоджену одразу після вилову. Також атлантичного лосося можуть постачати свіжозамороженим. Коли ви вибираєте рибу і хочете обрати дійсно свіжу червону рибу, завжди уточнюйте, який це вид риби. Тихоокеанський лосось може бути кетою, горбушею, чавичею, неркою, кижучем, чи атлантичним лососем, вирощеним в умовах аквакультури. Оскільки ви тепер знаєте, що тихоокеанського лосося виловлюють у диких умовах і доставляють до нас свіжозамороженим, уточнюйте, коли доставили рибу, як і коли відбувалася дефростація або розморожування, а також як зберігалася риба і чи не було повторного заморожування. Якщо ж ви купуєте атлантичного лосося, уточнюйте, звідки відбувалася доставка, з яких ферм, і як доставляли атлантичного лосося в магазин: свіжозамороженим, охолодженим чи повністю свіжим. На основі цього запитуйте, як зберігався лосось, чи він був дефростований і так далі.
Свіжа якісна червона риба повинна пахнути рибою і не мати ніяких сторонніх запахів. Залежно від виду риби, філе червоної риби може бути від білуватого чи світло-рожевого до темно-червоного кольору — це є ознакою того, що ви купуєте дійсно червону рибу. Також розмір червоної риби може бути різним — від невеликих рибин до дуже великих. Проте, якщо ви бачите зеленуватий відтінок, така риба не буде свіжою. Так само, якщо на рибі є багато слизу, краще її не купувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...