22:53, 17 вересня
"Біль, жахливий кашель і нічні напади": хвороба масово заражає дорослих і дітей, небезпечна інфекція веде до біди
Від початку 2024 року на території сусідньої з Тернопільщиною Івано-Франківської області зафіксували більше 800 випадків захворювання на кашлюк. Більшість хворих із Івано-Франківського району, проте випадки фіксувалися в Калуському та Надвірнянському районах.
Як інформує "Інформатор", за словами заступниці генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Тетяни Джус, з січня 2024 року на Прикарпатті було зафіксовано 878 випадків кашлюку. З них 845 випадків — у дітей віком до 17 років.
Пік захворюваності припав на травень 2024 року, коли зареєстрували більше ніж 300 випадків. Ріст захворювання поступово знизився влітку. До прикладу, у серпні цього року медики зафіксували лише 42 випадки кашлюку у прикарпатців.
"Переважно хворіють у віці 5-14 років. Це приблизно 58%. Сподіваємося, що до кінця року будуть просто спорадичні випадки, ідентичні, характерні для попередніх років", — розповіла Тетяна Джус
Посадовиця додає, що 50% хворих серед зафіксованих випадків — вакциновані, втім перебіг хвороби у них був середньої тяжкості. Натомість у тих, хто не вакцинувався хвороба проходила значно важче.
"Ці діти набагато довше отримують стаціонарне лікування, ніж вакциновані діти. В нас зараз якраз іде етап "наздоганяючої" компанії щеплення від дифтерії, кашлюка і правця. Вакцина є в достатній кількості. Тому тим дітям, які не отримали повний курс щеплень від кашлюка або взагалі не вакциновані, ми рекомендуємо провакцинуватися, поки ще зараз такий сезон, що немає грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій", — ділиться заступниця генерального директора Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Що таке кашлюк та які його симптоми?
Кашлюк (коклюш) — це бактеріальне інфекційне захворювання, що перебігає під виглядом затяжного бронхіту, з тяжкими нападами кашлю. Хвороба легко поширюється від людини до людини переважно повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. На нього хворіють здебільшого діти та підлітки, але занедужати можуть також й дорослі.
сухий кашель, який з плином часу посилюється;
в кінці періоду кашель проявляється у вигляді нападів (особливо сильних вночі);
риніт (у дітей виділення з носа особливо сильні) з в’язкими виділеннями;
субфебрильна температура тіла (підвищення температури в межах 37,2—38,0 °C протягом тривалого часу);
занепокоєння й дратівливість.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...