• Головна
  • "Біль у всьому тілі, жар і параліч": жахлива хвороба вражає дорослих і дітей все більше, інфекція веде до страшної біди
22:29, Вчора

"Біль у всьому тілі, жар і параліч": жахлива хвороба вражає дорослих і дітей все більше, інфекція веде до страшної біди

"Біль у всьому тілі, жар і параліч": жахлива хвороба вражає дорослих і дітей все більше, інфекція веде до страшної біди

Ця хвороба належить до групи природно-осередкових вірусних особливо небезпечних інфекцій, якими хворіють і люди, і тварини.

Як інформує "АСС", як стало відомо сьогодні зранку, 19 вересня, на сусідній з Тернопільщиною Хмельниччині зафіксували перші випадки гарячки Західного Нілу (ГЗН).

Про це під час брифінгу повідомив гендиректор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич. Він зазначив, що в області вже двоє лабораторно підтверджених хворих: 55-річний чоловік та 21-річна дівчина. Випадки між собою не пов’язані, проте обидва хворих звернулись по допомогу в один день - 31 серпня. Вони перебувають на стаціонарному лікуванні.

У коментарі Медіа агентству АСС лікар-епідеміолог, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ "Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Юрій Падурару зазначив, що станом на 19 вересня випадків гарячки Західного Нілу на Буковині не фіксували:

"ГЗН належить до групи природно-осередкових вірусних особливо небезпечних інфекцій, якими хворіють і люди, і тварини. Проте від людини до людини ця хвороба не передається. У більшості інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих характерне різке підвищення температури, головний біль, біль у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкість, нудота і діарея. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, менінгіт, енцефаліт, розлади свідомості, парези, паралічі", - пояснює фахівець.

Як передається хвороба Головним джерелом гарячки Західного Нілу є переважно перелітні птахи, ще можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани. Вірус потрапляє в організм людей і тварин під час укусів комарів, а комарі інфікуються після харчування кров’ю хворих птахів.

Групами ризику є люди, які проживають біля озер, річок, працівники тваринницьких господарств і птахоферм. У містах це мешканці будинків з підтопленими підвальними приміщеннями. До груп ризику належать також мисливці, лісники, туристи, військовослужбовці, які перебувають у польових умовах у мирний час або при веденні бойових дій на території природних осередків..ua/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі
Останні новини
ТОП новини
"Мобілізація вживає радикальних заходів для посилення, чоловіків з цими ознаками чекають перевірки": ТЦК, повістки, ЗСУ
"Шалена ніч, повалені мури": автомобіль врізався у церкву в Тернополі, з'явилося відео з місця подій (ВІДЕО)
"Шалена злива та потужний дощ хлинуть у областях прямо завтра, люта гроза йде у цей регіон": очікується негода і холод
"Несамовитий дощ і потужна гроза пруть в ці області, могутня злива рине прямо на вихідних": очікуються негода та холод
Оголошення
live comments feed...