• Головна
  • "Небезпечна хвороба інфікує українців, серед підступних симптомів є лихоманка і страшний біль": інфекція несе смерть
15:01, 24 вересня

"Небезпечна хвороба інфікує українців, серед підступних симптомів є лихоманка і страшний біль": інфекція несе смерть

"Небезпечна хвороба інфікує українців, серед підступних симптомів є лихоманка і страшний біль": інфекція несе смерть

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів чим схожі мавпяча віспа, COVID-19 і гарячка Західного Нілу, та яке з цих захворювань є більш небезпечним.

Як інформує "ТиКиїв", за словами Кузіна, у гарячки Західного Нілу і COVID-19 можуть бути частково схожі симптоми, тому що лихоманка часто проявляється у грипоподібній формі.

Йдеться про різке підвищення температури, яке може тривати певний час. Через це людина, яка заразилася гарячкою Західного Нілу, може вважати, що вона хворіє на звичайний грип, застуду чи COVID-19. А от мавпяча віспа за симптомами значно відрізняється.

Яка із цих хвороб більш небезпечна для українців?

За рівнем небезпеки перше місце з цих трьох інфекційних захворювань зберігає COVID-19. Він продовжує ширитися територією як України, так і всього світу. Люди, які ще не отримали повного курсу щеплень проти COVID-19, мають високий ризик важкого перебігу хвороби. Зокрема, якщо вони заразились новим штамом FLiRT.

Гарячка Західного Нілу також є небезпечною, адже вона має дуже високу середньостатистичну летальність — 17% (у COVID-19 — приблизно 2%). Однак ця лихоманка доволі рідко переходить в епідемічні форми, коли охоплюється велика кількість людей.

Віспа мавп найчастіше протікає у легкій чи середній формі, а її летальність — менша за 1%. Важкий перебіг цієї хвороби зазвичай буває у пацієнтів з ослабленим імунітетом (наприклад, після променевої терапії), які також мають важкі супутні неінфекційні захворювання.

Чи схожі фактори передачі цих хвороб?

COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом. Для мавпячої віспи основний механізм передачі — статевий та контактний, якщо контакт був тривалим. Також у деяких країнах були внутрішньогоспітальні спалахи, коли медики не дотримувались правил інфекційного контролю.

Лихоманка Західного Нілу передається комарами, які п'ють кров заражених тварин та птахів. Тож усі ці три хвороби мають абсолютно різні механізми та чинники передачі.

З якою із цих хвороб потенційно буде найважче впоратись українській медичній системі?

Жодній країні поки так і не вдалося повністю побороти коронавірус. Тож він поступово стає сезонним захворюванням. За словами Кузіна, COVID-19 тепер "буде з нами на постійній основі". І постійно з'являтимуться нові мутації вірусу.

З гарячкою Західного Нілу можна впоратися за допомогою засобів індивідуального захисту. Також можна проводити більш системні заходи з ліквідації популяцій комарів або з осушенням водойм.

Випадки мавпячої віспи виявляли на території України ще у 2022 році — тоді зареєстрували трьох хворих. Після епідрозслідування пацієнтів виписали, а нових випадків в Україні вдалося не допустити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хвороба #інфекція #лікарі
ТОП новини
"Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів": мобілізація до 1 грудня, повістки, права
"ТЦК прийде прямо додому до цих чоловіків, ухилянти не чекали таких заходів щодо себе": мобілізація, ТЦК, повістки
Зі сльозами на очах вийшли на дорогу: у Тернополі біля облдержадміністрації відбувся велелюдний захід (ФОТО)
"Мороз і шалена злива накриють регіон України, дикий снігопад і дощ хлинуть на міста": де чекати на холод у -16 градусів
Оголошення
live comments feed...