• Головна
  • ЄС змінює правила перетину кордону
11:42, 25 вересня

ЄС змінює правила перетину кордону

ЄС змінює правила перетину кордону

У Європі 10 листопада запустять нову ІТ-систему прикордонного контролю – Entry/Exit Scheme (EES). Нововведення стосуватиметься всіх громадян третіх країн, які в’їжджають на територію ЄС для короткострокового перебування.

Про це розповідає ТСН.ua.

Ще у серпні єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоханссон офіційно підтвердила дату запуску автоматизованої ІТ-системи реєстрації іноземців під час перетину зовнішніх кордонів європейських країн та підкреслила, що система перебуває на завершальній стадії тестування:

"Незабаром ми увімкнемо найсучаснішу в світі цифрову систему управління кордонами. Поєднання всіх існуючих національних систем і європейських систем. У кожному аеропорту, порту, кожній дорозі до Європи у нас буде цифровий прикордонний контроль".

За словами єврокомісарки із внутрішніх справ, завдяки системі в’їзду/виїзду буде точно відомо, хто в’їжджає до Шенгенської зони за іноземним паспортом. Також – скільки часу люди залишатимуться у ЄС, що допоможе протидіяти нелегальній міграції:

"Система в’їзду/виїзду ускладнить злочинцям, терористам або російським шпигунам використання підроблених паспортів завдяки біометричній ідентифікації: фотографії та відбитки пальців. Негайно буде попередження: ця людина не та, за кого себе видає".

Як працюватиме нова система контролю EES?

Інформація мандрівників зберігатиметься в базі даних певний час. Це означає, що не потрібно буде проходити процес реєстрації щоразу, коли ці люди в'їжджатимуть чи виїжджають з Шенгенської зони. Під час першого в’їзду у подорожувальника візьмуть біометричні дані: відбитки пальців, фото обличчя для ідентифікації. Час проходження кордону може збільшитися – приблизно на 40 секунд, поки збиратимуть ваші дані.

Система одноразово фіксуватиме біометричні дані та зберігатиме їх три роки. Штампів у паспорті більше не буде, а реєстрація проходитиме автоматично через термінали самообслуговування. Далі під час кожного перетину кордону потрібно буде сканувати паспорт у терміналі самообслуговування. Якщо людина відмовляється від біометрії, то їй відмовлять у в’їзді.

Очікується, що нова система спростить перетин кордонів, посилить безпеку за допомогою біометричних документів, а також допоможе із запобіганням використанню підроблених паспортів і з протидією нелегальній міграції.

Чи є виключення?

Нова система не поширюється на тих, хто матиме посвідки на проживання у країнах ЄС і довгострокові візи. Система діятиме в усіх країнах ЄС, крім Кіпру та Ірландії, де залишиться традиційна процедура проставлення штампів. Також система застосовуватиметься в чотирьох державах Шенгенської зони, що не входять до ЄС: Ісландії, Ліхтенштейні, Норвегії та Швейцарії.

Платний в’їзд до ЄС

Примітно, що у ЗМІ з’явилася інформація щодо ще однієї системи, а саме Європейської системи інформації та авторизації подорожей (ETIAS). Зазначається, що Євросоюз від весни 2025 року запустить цю систему, яка передбачає проходження низки процедур та сплати збору для тих, хто планує в'їзд до країн ЄС.

Це нова система, яка запроваджена Єврокомісією 2016 року як відповідь на виклики безпеки. Вона передбачає попередню перевірку даних мандрівників.

Європейська система інформації та авторизації подорожей є електронною платформою, яка передбачає онлайн-реєстрацію та перевірку даних громадян країн, що мають безвізовий режим з країнами Шенгенської зони. Ця система дозволяє прикордонним службам отримати необхідну інформацію про мандрівника до його прибуття, що сприяє пришвидшенню процедур перетину кордону та підвищенню рівня безпеки в Європі.

Як подати заявку на ETIAS для українців?

Отримання дозволу на подорож у системі є досить простим і зручним:

на офіційному порталі Європейської системи інформації та авторизації або через спеціальний мобільний застосунок треба заповнити електронну форму. Поки розділ заявок не працює; підготувати свій паспорт та вказати актуальну електронну адресу. Паспорт повинен бути біометричним.

За платний в’їзд до ЄС доведеться викласти 7 євро. Це одноразова плата за оформлення анкети.

Як довго діє ETIAS та скільки коштує?

Документ, що надає Європейська система інформації та авторизації подорожей – це не віза, а електронний дозвіл на подорож, який дозволяє громадянам країн з безвізовим режимом, зокрема України, відвідувати країни Шенгенської зони. Дозвіл діє протягом трьох років або до закінчення терміну дії паспорта.

Збір від ЄС не стане суттєвою фінансовою проблемою для мандрівників. Заплатити доведеться лише 7 євро. На час дії пільгового періоду деякі мандрівники будуть звільнені від сплати збору. Мовиться про дітей віком до 18 років та людей, яким вже виповнилося 70.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#в'їзд #єс #європа #фінанси #плата #платний #країни
ТОП новини
"Такого від ТЦК в Україні не чекав ніхто з водіїв, ці люди зазнають жорстких заходів": мобілізація до 1 грудня, повістки, права
"ТЦК прийде прямо додому до цих чоловіків, ухилянти не чекали таких заходів щодо себе": мобілізація, ТЦК, повістки
Зі сльозами на очах вийшли на дорогу: у Тернополі біля облдержадміністрації відбувся велелюдний захід (ФОТО)
"Мороз і шалена злива накриють регіон України, дикий снігопад і дощ хлинуть на міста": де чекати на холод у -16 градусів
Оголошення
live comments feed...