• Головна
  • "ТЦК почали застосовувати новий захід до цих чоловіків, водії не очікували таких змін": мобілізація з 1 жовтня і повістки
23:49, Вчора

"ТЦК почали застосовувати новий захід до цих чоловіків, водії не очікували таких змін": мобілізація з 1 жовтня і повістки

"ТЦК почали застосовувати новий захід до цих чоловіків, водії не очікували таких змін": мобілізація з 1 жовтня і повістки

Військовозобов’язаним почали надсилати повістки автоматично поштою. Але що робити, якщо повістка загубиться через несправність поштової скриньки, затримку поштової служби або взагалі не дійде до адресата? Чи можуть виникнути проблеми із територіальним центром комплектування? Ці питання хвилюють багатьох.

Як інформує "Еспресо", як пояснює адвокатка Марина Бекало, навіть якщо лист загубився з вини "Укрпошти" або був пошкоджений, ТЦК керуватиметься даними поштової служби. Якщо в повідомленні зазначено, що особа не перебувала за місцем проживання або відмовилася отримати лист, це вважатиметься фактом вручення повістки. Тобто, якщо лист надійшов у поштове відділення, а ви не забрали його, це може бути розцінено як факт ухилення від призову.

Що робити, якщо ви не отримали повістку, але вас притягують до адміністративної відповідальності? За словами Марини Бекало, у такому випадку є можливість оскаржити постанову ТЦК. Наприклад, якщо пошкоджена поштова скринька не з вашої вини або ви не отримали повідомлення про лист, необхідно скласти акт з представниками ЖЕКа чи ОСББ про пошкодження скриньки, або надіслати скаргу до "Укрпошти". Це може стати підставою для оскарження у суді.

Крім того, важливо звертати увагу на терміни доставки листа. Якщо повістка була надіслана, але прийшла занадто пізно, це також може бути підставою для подання скарги на поштову службу. У таких випадках військовозобов’язаний може звернутися до ТЦК і пояснити ситуацію, підтвердивши, що затримка виникла не з його вини.

Цікаво, що ТЦК буде намагатися відстежити військовозобов’язаних через різні реєстри, і ті, хто оновлював свої дані, першими отримають повістки. А осіб, які не мають місця реєстрації або не оновлювали інформацію, можуть викликати через місце роботи, якщо вдасться з’ясувати цю інформацію.

Як інформують "Новини_ПРО", в Україні все ще залишаються чоловіки, які не оновили свої військово-облікові дані. Чи загрожують таким людям обмеження у керуванні автомобілем?

Про це розповів адвокат Роман Сімутін.

Чи заберуть права у тих, хто не оновив дані

"Отже, як ми з’ясували, штрафи – будуть. А от обмежень у праві керування не варто чекати", – вважає експерт.

На його думку, це потребує великих зусиль.

Він нагадав, що механізм наступний:

відправити вимогу отримати відповідь, звернутися до поліції теж отримати відповідь, потім подати заяву до суду.

Крім того, цю заяву можуть повернути, а це означає, що процес значно ускладнюється.

"Це довгий і складний шлях, який потребує людей та головне – юридичного досвіду. Це все дуже затяжна справа, а тому нікому не потрібна", – пояснив Сімутін.

Водночас постанову зі штрафом адвокат коментує зовсім інакше.

"Чого не скажеш за постанову зі штрафом, яку просто шльопнув після отримання повідомлення про вручення листа, а вірніше не вручення, яке фактично теж буде врученим такий-то громадянин не з’явився такого-то числа до такого-то ТЦК і все", – зазначив Роман Сімутін.

Він додав, що якщо людина хоче оскаржувати такий штраф, то це тільки йти до суду.

Ситуація зі штрафами

На думку Сімутіна, ситуація зі штрафами незабаром може зазнати змін.

"Це як із вироками по статті 336 КК України: ще пів року тому реальні терміни отримувало 10-15 % військовозобов’язаних, а зараз 60%", – пояснив він.

Адвокат вважає, що оскаржити їх буде можливо.

"ПО-ПЕРШЕ, якщо військовозобов’язаний не з’явився по повістці, то ТЦК не має права заочно розглядати справу про адміністративне правопорушення і штрафувати", – написав експерт.

Другий нюанс: ТЦК має доступ до всіх державних реєстрів, інформаційно-комунікаційних систем та баз даних, які містять персональні дані, визначені у законі "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів".

"Тому у разі винесення штрафів за не уточнення персональних даних, ТЦК потрібно буде доводити у суді неможливість отримати інформацію про персональні дані військовозобов’язаного у цих вищевказаних базах, реєстрах і системах", – зазначив Роман Сімутін.

Тому постанову про стягнення штрафу можна буде оскаржити у суді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #ТЦК #повістки
Останні новини
Оголошення
live comments feed...