11:03, 4 жовтня
На Тернопільщині в одному з сіл діти лише в жовтні пішли до школи: що відбувається (ФОТО, ВІДЕО)
На Тернопільщині в Ладичинській гімназії вчора, 3 жовтня, змогли почати до школи. До цього навчання там проводили дистанційно через відсутність укриття.
Нарешті укриття подвійного призначення забезпечили. Його збудували за кошти місцевого бюджету.
Про це Суспільному розповів голова Микулинецької селищної ради Іван Слободян.
Це була одна з двох шкіл в області, де діти навчалися дистанційно, повідомила директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома.
укриття, школа, шкільне укриття
Укриття в Ладичинській гімназії. Суспільне Тернопіль
За словами директорки Ладичинської гімназії Наталії Околович, шкільне укриття будували упродовж семи місяців. До цього часу учні, а їх у гімназії 130, навчалися дистанційно.
"Тут в нас проведений Wi-Fi, через все приміщення укриття проходить вентиляція. В укритті передбачено опалення, електричне опалення. В усіх кімнатах поставлені батареї. Всі працівники старалися естетично оформити стіни нашого укриття, щоб дітям було цікаво, затишно і, найперше, спокійно", — сказала директорка.
укриття, школа, шкільне укриття
Директорка гімназії в укритті. Суспільне Тернопіль
За її словами, є і додаткове сповіщення — радіо. Також в укритті є кабінет медсестри, санвузол, пожежний щит і запасний вихід.
укриття, школа, санвузол
Санвузол в укритті. Суспільне Тернопіль
"Наша громада старалася залучити державні кошти. Але ми не потрапили на фінансування за програмою будівництва укриттів, сховищ вірніше, для шкіл. Так як школа невелика, нам відмовили у фінансуванні. І ми вимушені були профінансувати будівництво сховищ за власний рахунок, за рахунок громади. Вартість укриття подвійного призначення, яке має так частковий захист від радіаційних різних впливів 3 мільйони 428 тисяч гривень", — сказав голова Микулинецької громади Іван Слободян.
Іван Слободян. Суспільне Тернопіль
Ольга Пелих — учителька початкових класів. Вона розповіла, що дітям, які прийшли на навчання у перший клас, потрібен безпосередній контакт із вчителем:
"Дистанційно — це зовсім не те, їм важко, вони не засвоюють добре літери, цифри. Тому очне навчання краще, ніж дистанційне".
Максим Кубрак навчається у 9-му класі Ладичинської гімназії:
"Під час дистанційного навчання ти не спілкуєшся із вчителем, однокласниками. Не завжди можна зрозуміти тему, а от коли ти в школі, то так краще".
школяр, школа, гімназія, учень, клас
Максим Кубрак. Суспільне Тернопіль
На сьогодні захисні укриття мають 458 навчальних закладів середньої освіти в області, розповіла директорка обласного департаменту освіти Ольга Хома.
"Якщо говорити по фінансах, то в 2023 році в нас було виділено місцевими органами влади на капітальний ремонт, поточний ремонт більше 40 мільйонів гривень. Цьогоріч більше 20 мільйонів гривень і 2022 — початок 2023 року, кількість укриттів у відсотках — у нас було близько 60% закладів освіти, які мали укриття. Якщо говорити про кошти, які були виділені на капітальний ремонт і на будівництво, то за державні кошти і співфінансування місцевих бюджетів Байковецька громада і Великоберезовицька громада побудували укриття".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:55, 16 листопада
09:03, Сьогодні
70
11:36, Сьогодні
15
14:23, 14 листопада
99
18:23, 23 листопада
15
live comments feed...