• Головна
  • Тернопільська громада розширила виробництво овочів, створивши робочі місця для ВПО та місцевих жителів під час війни
17:00, 30 червня

Тернопільська громада розширила виробництво овочів, створивши робочі місця для ВПО та місцевих жителів під час війни

Тернопільська громада розширила виробництво овочів, створивши робочі місця для ВПО та місцевих жителів під час війни, фото-1

Попри повномасштабне вторгнення, амбіції Тернопільської громади щодо розвитку залишилися незмінними. Відкриття першого в місті мережевого супермаркету та створення сучасного Центру «Дія» у 2023 році свідчать про те, що громада не тільки бореться за виживання, а й розвивається. Водночас тут реалізується низка важливих проєктів, які роблять місто більш зручним та комфортним для життя. Про це розказали в Kyiv Independent.

Одним із таких проєктів є «Центр розвитку овочівництва», що розпочав свою діяльність з будівництва теплиці площею 500 квадратних метрів. Спочатку проєкт фінансувався грантом у розмірі 1,7 млн грн від U-LEAD — партнерства між урядом України та Європейським Союзом. Метою першого етапу проєкту було безплатне розповсюдження 36 тисяч саджанців серед вразливих груп населення громади, що охоплює понад 50 сіл. Попри скептицизм щодо якості саджанців, результат перевершив очікування. Високоякісне насіння дало чудовий урожай, чим задоволені всі учасники ініціативи.

У 2024 році влада розширила проєкт, побудувавши ще одну теплицю, цього разу за підтримки агропромислового холдингу «Астарта-Київ». Наразі тут вирощують 160 тисяч саджанців різних овочів та фруктів, включаючи кавуни — відомий продукт Херсонської області. Це дозволяє утримувати гроші в громаді й створює нові робочі місця для місцевих жителів, серед яких багато внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та людей з інвалідністю.

Однією з таких є Юлія Тарасевич, яка переїхала до Тернополя з Нікополя разом із двома дітьми. Вона змогла знайти житло та роботу, що стало для неї рятівним колом. «Я почала заробляти гроші, тепер можу купити дітям морозиво і ходити з ними на прогулянки. Життя покращилось», — каже вона.

За словами мера Віталія Тененева, ця ініціатива не лише допомагає громадам бути стійкішими, але й відкриває можливості для економічного розвитку. Партнери надають підтримку для бізнес-проєктів, що дозволяє забезпечити тривалі перспективи для розвитку міста.

Крім того, громада інвестує в соціальну інфраструктуру. Відкриття Bibliohub — креативного простору, що поєднує бібліотеку та місце для заходів — швидко зробило його центральною точкою для всіх подій у громаді. Це місце, де молодь може знайти натхнення, спілкуватися та реалізовувати свої ідеї.

Завдяки таким проєктам місцеві жителі більше не шукають можливостей у великих містах, адже розвиток громади пропонує все необхідне на місці. Галина Сторожук, яка нещодавно повернулася до Тернополя після 10 років життя у Києві, каже, що тепер бачить своє майбутнє у рідному місті та з радістю спостерігає за його змінами.

«За останні три роки ми відкрили нові кав'ярні, магазини, будуємо нове житло. Це свідчить про розвиток нашої громади, покращення умов життя та великі перспективи», — підсумовує Тененев. «Ми рухаємося вперед».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#U-LEAD
ТОП новини
"Втрата бронювання і мобілізація з 1 грудня, відстрочку залишать для 8-ми груп чоловіків із цими ознаками": ТЦК, повістки
"Дикий мороз у -9 градусів і могутній снігопад сунуть в Україну, прогноз налякав навіть експертів": іде негода і дощ (ВІДЕО)
"З 1 грудня чоловіки з цими професіями тотально втратять бронювання, ТЦК бачать ухилянтів": мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
"В Україні сотні тисяч людей у біді, жахливий вірус косить українців": хвороба убиває дітей і дорослих, буде трагедія (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...