• Головна
  • "Україна домовилась про імпорт електрики, але не використовує можливостей, щоб припинити знеструмлення": шокуюча інформація від експерта
12:01, Сьогодні

"Україна домовилась про імпорт електрики, але не використовує можливостей, щоб припинити знеструмлення": шокуюча інформація від експерта

"Україна домовилась про імпорт електрики, але не використовує можливостей, щоб припинити знеструмлення": шокуюча інформація від експерта

Україна не використовує всі можливості з імпорту електроенергії, вважає Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру економічних та політичних досліджень імені Олександра Разумкова.

Про це він розповів в інтерв'ю NV.

«Імпорт, на жаль, йде дуже повільно, вибираємо на рівні не більше 15% від квоти, якщо говорити про загальний обсяг за добу», — сказав експерт.

Окрім високих цін на електроенергію в країнах ЄС він звертає увагу на прайс-кепи [граничні ціни на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку]. «НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) ніяк не може вирішити цю проблему з лімітами ціни. Інакше б у нас дефіциту зараз, можливо б, і не було, чи він би був абсолютно мінімальний», — вважає Омельченко.

Подальша ситуація зі знеструмленнями залежить не лише від нових можливих обстрілів з боку РФ, а й від погоди.

«В принципі, обмеження можуть мінімізувати наступного тижня, але я зараз не можу сказати на 100%, що обмежень не буде. Все одно дефіцит буде зберігатися. Імпорт, на жаль, у нас не стимулюється. Тобто у бізнесу немає стимулу займатися імпортом електроенергії, на жаль», — пояснює експерт.

За його словами, поки що немає підстав вважати, що обмеження точно завершаться невдовзі.

«Вони могли б припинитися наступного тижня, якби змінили прайс-кепи і більше стимулювали імпорт. Але, наскільки я знаю, НКРЕКП поки що вперто не робить цього. Тож ми продовжуємо не використовувати всі можливості імпорту електроенергії», — додає Омельченко.

Через це також втрачається довіра з боку партнерів — мовляв, Україна домовлялася про підвищення квоти, але геть не використовує її, причому в дефіцитні години. «Хоча важливо зазначити, що це ще й пов’язано з тим, що зараз є певні мережеві обмеження постачання електроенергії. Та вони невдовзі можуть бути скасовані, або принаймні мінімізовані», — каже експерт.

Нагадаємо, 17 листопада Росія завдала комбінованого удару по енергетичній інфраструктурі України, застосувавши близько 120 різних ракет і 90 дронів. Цього ж дня у Києві та низці регіонів запровадили аварійні відключення світла. Укренерго продовжує застосовувати стабілізаційні відключення з раннього ранку до вечора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#струм #відключення #графік
Оголошення
live comments feed...