• Головна
  • "Мобілізація стрімко наростає і посилюється, ТЦК шукає цих чоловіків у базах і на вулицях": повістки, покарання, ЗСУ
18:32, 5 грудня

"Мобілізація стрімко наростає і посилюється, ТЦК шукає цих чоловіків у базах і на вулицях": повістки, покарання, ЗСУ

"Мобілізація стрімко наростає і посилюється, ТЦК шукає цих чоловіків у базах і на вулицях": повістки, покарання, ЗСУ

В Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан, що введенні через повномасштабне вторгнення Росії. Під час війни та у мирні часи українці мають дотримуватися правил військового обліку.

Як інформує "ДТ", партнерка Attorneys at Law Leshchenko, Doroshenko & Рartners Лідія Карплюк розповіла, у яких випадках можуть оштрафувати за порушення військового обліку.

Експертка зазначила, що якщо правила військового обліку порушуються, стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф.

Вона додала, що водночас у примітці до статті зазначено, що штрафи не застосовуються, якщо державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів може отримати ці дані через електронний обмін інформацією з іншими реєстрами, базами чи системами, які ведуть державні органи.

Так, притягнути до відповідальності за несвоєчасне повідомлення про зміни у даних можуть тільки в тому випадку, якщо потрібної інформації немає в наявних реєстрах або базах даних.

"Притягнути до відповідальності за ст. 210 КУпАП, якщо ви протягом семи днів не повідомили ці дані можуть, якщо відсутній реєстр чи база даних, з яких можна почерпнути таку інформацію. Наприклад, якщо про прийняття на роботу роботодавець повідомляє податкові органи і відповідно інформація про місце роботи є у цих органів, то навряд чи дані щодо зміни посади можна знайти в якомусь державному реєстрі", – сказала Карплюк.

Вона також зауважила, що немає якоїсь узагальненої бази щодо зміни стану здоров'я людини. За її словами, якщо у людини немає встановленої інвалідності, але є тимчасові проблеми зі здоров’ям (наприклад, перелом ноги), це може розглядатися як порушення обов’язку повідомляти про зміну стану здоров’я, що впливає на виконання військових обов’язків.

"В Україні також немає якогось реєстру номерів телефонів, засобів зв’язку та адрес електронної пошти. Тому якщо при наступному візиті ви повідомите відмінні від попередніх засоби звʼязку, то і це гіпотетично можна вважати порушенням", – резюмувала Карплюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #ТЦК #повістки
Останні новини
ТОП новини
"Мобілізація набирає силу, ТЦК почали шукати чоловіків без цих 5 ознак": скасування бронювання до 1 січня, повістки, ЗСУ
"В Україну пре шалений вітер і несамовитий мороз, грізний снігопад та дощ почнуть вирувати": де негода буде на Новий рік
"В Україні ніхто не чекав цього від курсу валют, долар летить до червоної межі прямо на свята": що станеться в обмінниках
"Мобілізація стрімко наростає і посилюється, ТЦК шукає цих чоловіків у базах і на вулицях": повістки, покарання, ЗСУ
live comments feed...