12:59, 14 грудня 2024 р.
Тернополянка втратила кошти переглядаючи Тік-Ток
Робота в інтернеті – бажання заробити легкі гроші обернулося для мешканки обласного центру втратою коштів та відкритим кримінальним провадженням., повідомляють в поліції Тернопільщини.
Заявниця розповіла, що в Тік-тоці переглядала стрічку, коли раптом натрапила на прямий ефір одного із користувачів. Невідомий чоловік показував дві схожих світлини й просив глядачів зазначати в коментарях відмінності, які виявляли люди. Тривалий час тернополянка переглядала ефір, коли в дописах автор ефіру скинув посилання на його телеграм-канал.
Дівчина перейшла за посиланням й приєдналася до групи. Учасники писали хлопцю слова вдячності за можливість легко заробити та скидали скріни про зарахування грошей. Тернополянка без роздумів написала користувачу й дізналася умови заробітку. Чоловік відповів: що по факту сума виплати залежить від вкладеної суми. Людина надсилає гроші на його рахунок й внаслідок обігу коштів «клієнту» повертається вкладена сума та відсоток від обороту.
Тоді 20-річна дівчина вперше переказала гроші й чекала сповіщення про зарахування заробітку, однак гроші так й не надійшли. Аферист переконав дівчину в достовірності заробітку й надіслав краянці фейковий скрін про переказ коштів. Як наслідок протягом двох тижнів дівчина здійснила сотні транзакцій на чималу суму. Тернополянка зрозуміла, що її ошукали, коли власні кошти закінчилися, а заробіток так й не надійшов на її рахунок.
Правоохоронці встановлюють точну суму завданих збитків.
Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Зі слів начальника відділу психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Тернопільській області Михайла Козюка, найчастіше в групі ризику знаходяться діти та підлітки. Через постійне перебування у соціальних мережах та в іт-середовищі, вони можуть легко потрапити на гачок шахраїв. За допомогою не хитрих маніпуляцій на цінностях підлітків, на кшталт, бажання швидко збагатитись, шахраї маніпулюють, втягуючи їх та пропонуючи їм різні блага за короткий проміжок часу, при цьому не прикладаючи для цього певних зусиль.
Працівники поліції наголошують, що найкраще для батьків навчитися розмовляти з дітьми про безпеку в інтернеті. Слід допомагати розвивати критичне мислення, навчати робити аргументований вибір стилю поведінки. Необхідно розказати підростаючому поколінню про різні ситуації, які можуть виникнути у разі вчинення певних дій, й обов’язково наголосити про наслідки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:32, 6 січня
10:23, Сьогодні
16
08:18, Сьогодні
09:40, 26 грудня 2024 р.
12
15:05, 6 січня
live comments feed...