• Головна
  • "ТЦК забере кожного 10-го чоловіка з цією професією, 9 категорій людей не мобілізують": мобілізація з 1 лютого, повістки
18:09, Сьогодні

"ТЦК забере кожного 10-го чоловіка з цією професією, 9 категорій людей не мобілізують": мобілізація з 1 лютого, повістки

"ТЦК забере кожного 10-го чоловіка з цією професією, 9 категорій людей не мобілізують": мобілізація з 1 лютого, повістки

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація населення. За законом, призову підлягають також і поліцейські, проте йдеться лише про частину особового складу. Українців загалом цікавить, чого чекати від мобілізації з 1 лютого?

Чи можуть мобілізувати поліцейських в Україні

Як інформує "24", у 2024 поліцейські мали перейти зі спеціального обліку на загальний військовий облік, однак це не означає їхню автоматичну мобілізацію. Все через те, що для правоохоронців було запроваджене бронювання.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про бронювання 90% особового складу ДСНС та Національної поліції. Водночас ті 10% поліцейських, які підлягають мобілізації, можуть долучитися до бригади Лють або ж до додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.

Варто зазначити, що бронювання від мобілізації також поширюється на:

органи державної влади;

аціональне антикорупційне бюро;

Державне бюро розслідувань;

органи прокуратури та суди;

Бюро економічної безпеки;

Державну службу з надзвичайних ситуацій.

Українське законодавство також надає повноваження Національній поліції України щодо участі у заходах мобілізації.

Поліцейські зокрема мають право вимагати в чоловіків віком 18 – 60 років пред’явити військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу.

Співробітники поліції спільно з представниками ТЦК також можуть інформувати чоловіків призовного віку про необхідність відвідати ТЦК. До того ж поліція може допомагати співробітникам ТЦК та СП доставити призовника в центр комплектування.

Як інформує "ВСН", в Україні триває загальна мобілізація. Чинне законодавство передбачає винятки для тих, хто має серйозні проблеми зі здоров’ям. Зокрема це стосується громадян із важкими захворюваннями шлунково-кишкового тракту (ШКТ), які супроводжуються значним порушенням функцій організму.

Це регламентовано наказом Міністерства оборони №262 від 27 квітня 2024 року.

Хвороби, з якими чоловіка можуть визнати непридатним до військової служби:

щелепно-лицьові аномалії (окрім вроджених), зокрема аномалії прикусу зі значними порушеннями дихальної, нюхової, жувальної, ковтальної та мовної функцій;

хвороби стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки та апендикса (езофагіт, гастрит, гастродуоденіт, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та інші);

неінфекційний ентерит та коліт (хвороба Крона, виразковий коліт);

інші хвороби кишківника та очеревини (непрохідність, паралітичний ілеус, інвагінація, дивертикулярна хвороба, синдром подразненого кишківника, запор, мегаколон, хвороби заднього проходу та прямої кишки, перитоніт, спайкова хвороба та інші).

Також мобілізації не підлягають чоловіки, які мають:

виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки;

хвороби печінки (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність;

хронічні гепатити, фіброз та цироз);

хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози (холецистит, холангіт, панкреатит та інші).

Тимчасову відстрочку дають з будь-яким видом грижі (пахова, стегнова, пупкова, черевної стінки, діафрагмальна та інші грижі черевної порожнини).

Варто зазначити, для звільнення від мобілізації військовозобов’язаний повинен пройти медичний огляд у військово-лікарській комісії (ВЛК). Рішення про непридатність до військової служби ухвалюється на підставі висновків медичних спеціалістів, які оцінюють ступінь тяжкості хвороби та її вплив на загальний стан здоров’я.

Як інформує "РадіоТРек", наразі в Україні найчастіше штрафи накладають за неявку по повістці, причому дуже багато випадків, коли такі штрафи накладають на людей з інвалідністю, попри наявність всіх необхідних документів.

Про це зазначив адвокат Приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов.

За його словами, проблема в тому, що інвалідність не означає автоматично непридатність до військової служби, і не всі це розуміють.

"Інвалідність сама по собі не означає непридатність до військової служби. Зміни до законодавства, ухвалені 18 травня 2024 року, дозволяють особам з інвалідністю отримати відстрочку від мобілізації. Проте реалізувати це право можливо тільки після проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), а не МСЕК", — пояснює Лихачов.

Відповідно, якщо людина проходить ВЛК і визнається непридатною, її виключають з військового обліку, і до неї питань від ТЦК більше не буде, говорить адвокат.

При цьому якщо після проходження ВЛК людина з інвалідністю визнається придатною, то вона залишається на військовому обліку і може продовжувати отримувати відстрочку. Водночас така особа не звільняється від оновлення даних, наголошує юрист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #ТЦК #повістки
Оголошення
live comments feed...