• Головна
  • Українцям оновлять правила працевлаштування: за що проголосували нардепи
14:26, Сьогодні

Українцям оновлять правила працевлаштування: за що проголосували нардепи

Українцям оновлять правила працевлаштування: за що проголосували нардепи

В Україні ухвалено закон, що зобов’язує органи влади працевлаштовувати осіб з інвалідністю на рівні з приватним сектором. Роботодавцям пропонують вибір: створювати робочі місця або сплачувати цільовий внесок для підтримки працевлаштування таких осіб.

Про це йдеться у законопроєкті №5344-д "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю", який ухвалила Верховна Рада України 15 січня 2025 року. Документ підтримали в цілому 228 народних депутатів.

Закон передбачає кілька ключових нововведень, які мають на меті збільшити кількість робочих місць для осіб з інвалідністю, створити умови для їхньої адаптації на робочому місці та розширити можливості соціального підприємництва.

Згідно з новими правилами, всі роботодавці – як приватні, так і публічні – повинні забезпечити певний відсоток робочих місць для осіб з інвалідністю:

  • 1 робоче місце для компаній, де працює від 8 до 25 осіб;
  • 4% від загальної кількості робочих місць для підприємств із кількістю працівників понад 25 осіб;
  • 2% для підприємств, що займаються реабілітацією, навчанням або доглядом за людьми з інвалідністю.

Якщо роботодавець не має можливості створити робочі місця для осіб з інвалідністю (наприклад, через високий рівень виробничих ризиків або специфіку діяльності), він може сплатити цільовий внесок до спеціального фонду.

Зібрані кошти будуть спрямовані на фінансування програм підтримки та працевлаштування людей з інвалідністю, а також на облаштування робочих місць з урахуванням їхніх потреб. Законом передбачено комплекс заходів, спрямованих на заохочення роботодавців до створення робочих місць для осіб з інвалідністю:

  • компенсація витрат на облаштування робочих місць: роботодавці зможуть отримувати державну підтримку для створення так званих "розумних" робочих місць, які адаптовані до фізичних можливостей працівників;
  • соціальний супровід на робочому місці: люди з інвалідністю зможуть отримувати послуги соціального супроводу, зокрема з допомогою персональних асистентів та перекладачів жестової мови;
  • професійна адаптація: закон стимулює залучення приватних агенцій для працевлаштування людей з інвалідністю, а також фінансування їхнього навчання та перепідготовки.

Новий закон відкриває додаткові можливості для розвитку соціального підприємництва. Зокрема, компенсації та пільги зможуть отримувати не лише підприємства, засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, а й будь-які компанії, які виконують встановлені квоти на працевлаштування таких осіб.

Також передбачено можливість зменшення цільового внеску шляхом закупівлі товарів та послуг у підприємств, що створюють робочі місця для людей з інвалідністю.

Планується, що після набуття чинності цього закону значно зросте рівень зайнятості серед осіб з інвалідністю. Згідно з європейською практикою, понад 50% людей з інвалідністю у країнах ЄС працевлаштовані.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#працевлаштування #практика #інвалідність
ТОП новини
"Робота для літніх людей, 18 000 грн зарплати на місяць": названо ТОП-5 гарячих вакансій, роботодавці готові платити
"Повістки масово накриють чоловіків, ТЦК шукає цю групу людей у 3-х місцях": мобілізація посилюється, ВЛК і ЗСУ
"Дві пенсії відразу можуть отримати ці пенсіонери, українці навіть не знали про таку можливість": названі групи людей
"Дощ, нескінченний сніг і справжній потоп чекають на області": в Україні вируватиме негода, небезпека для машин і людей
Оголошення
live comments feed...