![](https://s.0352.ua/section/logo/upload/pers/32/logo.png?20250210)
20:00, Вчора
"Бронювання від мобілізації з 1 березня, зміни і спрощення чекають на ці категорії": мобілізація у 2025, повістки, ТЦК і ВЛК
!["Бронювання від мобілізації з 1 березня, зміни і спрощення чекають ... "Бронювання від мобілізації з 1 березня, зміни і спрощення чекають на ці категорії": мобілізація у 2025, повістки, ТЦК і ВЛК](/dist-assets/images/cap.jpg)
До 28 лютого 2025 року критично важливі підприємства України мають пройти перевірку на відповідність новим вимогам, якщо хочуть зберегти статус критичних і мати змогу бронювати працівників й надалі, а також переоформити бронювання згідно з новими умовами.
Як інформує "НВ", йдеться про вимоги, затверджені Кабміном 29 листопада 2024, коли уряд ухвалив зміни до постанов № 76 та № 1332 щодо порядку бронювання військовозобов'язаних на критично важливих підприємствах.
Як спростили процес бронювання
У процес бронювання було внесено спрощення та зміни:
▪ Усі заявки на бронювання обробляються через Дію.
▪ Керівники можуть подавати документи на нове бронювання через портал Дія заздалегідь, щоб забезпечити безперервну відстрочку своїх працівників від мобілізації. Це має вирішити складнощі, що виникали через 72-годинну паузу між завершенням попереднього терміну бронювання 28 лютого та оформленням нового. Раніше списки працівників потрібно було подавати лише після завершення терміну бронювання — це створювало 72-годинну паузу, під час якої працівник залишався без відстрочки.
▪ З 22 січня до 1 березня 2025 року підприємства, які підтвердили свій статус критично важливих, можуть подавати списки на нове бронювання. Це дозволяє анулювати попереднє бронювання (чинне до 28 лютого) та одразу оформити нове — без жодних перерв. Такі заяви будуть опрацьовувати протягом одного дня.
▪ Уряд дозволив повністю бронювати працівників державних і комунальних медичних закладів, таких як лікарні, центри крові та установи судово-медичних і психіатричних експертиз. Раніше бронюванню підлягала лише половина військовозобов'язаних співробітників.
Нові обов’язкові критерії для критичних підприємств:
▪ Середня заробітна плата на приватному підприємстві має бути не менше 20 000 грн.
▪ Відсутність податкової заборгованості та заборгованості по ЄСВ.
Також підприємство має відповідати щонайменше одному з додаткових критеріїв:
▪ Сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро за рік (еквівалент у гривнях за курсом НБУ).
▪ Валютні надходження понад 32 млн євро на рік, крім позик і кредитів.
▪ Стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об'єктів).
▪ Важливе значення для певної галузі економіки або потреб територіальної громади.
▪ Рівень середньої заробітної плати не нижчий за середній по регіону за IV квартал 2021 року для комунальних підприємств.
▪ Статус резидента Дія.City.
Бронювати військовозобов'язаних працівників можуть підприємства, які належать до однієї з таких категорій:
▪ Органи державної влади або місцевого самоврядування — для забезпечення функціонування державного управління.
▪ Компанії з державними контрактами в оборонній сфері — наприклад, постачання техніки чи інших ресурсів.
▪ Критично важливі підприємства для економіки чи життєдіяльності населення — це може бути енергетика, комунальні послуги, продовольча промисловість тощо.
До 28 лютого 2025 року такі підприємства повинні підтвердити свій статус критичних.
Якщо ж у цей термін вони не подадуть документи на перепідтвердження, то втратять статус критично важливих, а всі працівники будуть зняті з бронювання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:45, Сьогодні
10:45, Сьогодні
10:06, 2 лютого
09:19, 2 лютого
11:58, 3 лютого
live comments feed...