• Головна
  • "Пенсію зменшать у 4 рази в березні, жорсткі перевірки чекають пенсіонерів": хто з українців скоро втратить свої виплати?
12:29, Сьогодні

"Пенсію зменшать у 4 рази в березні, жорсткі перевірки чекають пенсіонерів": хто з українців скоро втратить свої виплати?

"Пенсію зменшать у 4 рази в березні, жорсткі перевірки чекають пенсіонерів": хто з українців скоро втратить свої виплати?

В Україні тривають перевірки пенсійних справ, під час яких Пенсійний фонд може зменшити розмір виплат. Наприклад, якщо встановлено, що частина зарплати або стажу була врахована безпідставно.

"Нулі" замість зарплати: історії пенсіонерів

Як інформує "gsminfo", одній пенсіонерці з Дніпропетровщини кілька років тому коефіцієнт зарплати зменшили в 4 рази – з 2,2 до 0,5. Основний розмір пенсії тоді становив лише 958 гривень. Сьогодні її пенсія складає 3370 грн – це мінімальна виплата для осіб із повним стажем (для жінок – не менше 30 років), які не працюють і яким виповнилося понад 65 років. Якби не перевірка, жінка отримувала б близько 7 тисяч гривень.

Пенсійний фонд пояснив, що у 2020 році її пенсію інвентаризували. Працівники ПФУ поставили під сумнів достовірність зарплати, зазначеної у довідках жінки. Замість вказаних сум за 70-ті роки проставили нулі. У результаті пенсію порахували так, ніби жінка працювала безкоштовно, лише з мізерною зарплатою у 2000-ті роки.

Іншому пенсіонеру у 2020 році з розрахунку пенсії прибрали довідку про зарплату до 2000 року, що також значно зменшило його пенсію.

Інвентаризація пенсійних справ: що потрібно знати?

Існує порядок проведення інвентаризації пенсійних справ, затверджений постановою правління Пенсійного фонду. Періодично допускається вибіркова перевірка правильності оформлення пенсій та достовірності наданих документів.

Під час перевірок:

пенсію можуть як збільшити, так і зменшити;

основна мета – перевірка достовірності даних.

Як захистити свої права?

Якщо ви не згодні з діями місцевого управління ПФУ, можна подати скаргу в обласне управління або до Пенсійного фонду України. Іноді це може бути дієвим навіть без звернення до суду.

Зберігайте всі документи, що підтверджують ваш стаж і зарплату. У разі виникнення питань звертайтеся до ПФУ за роз’ясненнями. Не бійтеся оскаржувати рішення, з якими ви не згодні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсія #виплати #пенсіонери #Україна
Останні новини
ТОП новини
"Ці чоловіки зараз найбільше цікавлять працівників ТЦК": військові повідомили, кого саме зараз особливо потребують
"Небачений холод йде в Україну прямо вночі, синоптики кажуть про мороз у -30 градусів": снігопад, біда для людей і авто
Магістри ТНПУ поєднали службу та навчання: історія воїнів ЗСУ для яких знання стали частиною боротьби
"60 000 грн на місяць, робота для пенсіонера": літніх українців кличуть на вакансію з гнучким графіком, зарплата за успіх
Оголошення
live comments feed...