• Головна
  • Ухилянтам почали масово блокувати рахунки, в першу чергу блокування накриє цих чоловіків: мобілізація студентів, повістки
04:06, 28 березня

Ухилянтам почали масово блокувати рахунки, в першу чергу блокування накриє цих чоловіків: мобілізація студентів, повістки

Ухилянтам почали масово блокувати рахунки, в першу чергу блокування накриє цих чоловіків: мобілізація студентів, повістки

В Україні триває призов військовозобов'язаних чоловіків віком від 25 до 60 років. Але є окремі категорії тих, хто не підлягає мобілізації. Приміром, для більшості учнів коледжів і вишів діє відстрочка. Але є винятки - деякі студенти можуть на законних підставах отримати бойову повістку.

Як інформує "УНІАН", журналісти розібралися, як проходить мобілізація студентів в Україні 2025 року і кого з учнів можуть відправити на фронт.

Чи можна мобілізувати студентів у 2025 році

Мобілізацію студентів регулює Закон України №10449. Право на відстрочку мають студенти, аспіранти, докторанти, які здобувають першу вищу освіту за денною або дуальною формою. При цьому формат навчання може бути дистанційним.

Як студенту отримати відстрочку від мобілізації

Щоб уникнути мобілізації, студенту обов'язково потрібно оформити відстрочку в ТЦК. Без цього чоловік може отримати повістку, якщо він старший за 25 років. Для отримання відстрочки у військкомат потрібно подати довідку про навчання з деканату. На документі має бути печатка для конкретного ТЦК. Правильно оформлена відстрочка відображається в додатку Резерв+.

Надається відстрочка на півроку, після чого її потрібно продовжувати. Викладачам зі ставкою понад 0,75 захист від призову дають на рік.

Які студенти потрапляють під мобілізацію

Чи можуть мобілізувати студента - залежить від кількох факторів. Такий чоловік не отримає відстрочку, якщо:

навчається на заочній або вечірній формі: здобуває другу і більше вищу або професійну освіту;

має статус військовозобов'язаного (служив в армії або отримав військовий досвід);

був відрахований;

не оформив або не продовжив відстрочку;

перебуває в проміжному періоді між ступенями навчання (наприклад, під час канікул між бакалавратом і магістратурою).

Як інформує "СловоДіло", українські суди заблокували банківські рахунки вже 26 тисяч українців, які порушили мобілізаційне законодавство.

У відомстві зазначили, що рахунки можуть заблокувати на виконання рішення суду у випадках, якщо військовозобов'язаний не сплатив штраф.

Там також додали, що оновлені цифри щодо кількості блокувань рахунків з'являться після 1 квітня.

Нагадаємо, що у травні минулого року в Україні збільшили розміри штрафів за порушення правил мобілізації. За ігнорування повістки для уточнення даних або несвоєчасне оновлення облікової інформації військовозобов'язаним загрожує штраф у розмірі 17 000-25 500 гривень.

За даними Опендатабот, в Україні з початку року було відкрито вже близько 10 тисяч проваджень через прострочені та несплачені штрафи за порушення правил військового обліку від ТЦК.

Варто також зазначити, що у середині березня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який пропонує надавати громадянам 50% знижки при сплаті штрафу за несвоєчасне уточнення військово-облікових даних. При цьому документ поки не набрав чинності, оскільки його ще не підписав президент Зеленський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #ТЦК #повістки
Останні новини
Оголошення
live comments feed...