
13:02, 31 березня
Хабар у 20 тисяч доларів: високопосадовець завдяки зв’язкам і грошам 10 років затягував розслідування

Тернопільський міськрайонний суд визнав колишнього чиновника винним у вимаганні і одержанні неправомірної вигоди.
Йдеться про колишнього начальника реєстраційної служби Бережанського районного управління юстиції у Тернопільській області, повідомляє «Судовий репортер».
У січні 2015 року до районного управління юстиції звернувся заступник директора фермерського господарства, щоб зареєструвати 90 договорів оренди земельних паїв.
Начальник реєстраційної служби дізнався про це і заборонив підлеглому держреєстатору реєструвати договори, погрожучи заходами дисциплінарного характеру. І натомість вимагав у держреєстратора передати йому від фермерського господарства хабар — 20 доларів США за кожен договір.
27 травня 2015 року начальник реєстраційної служби одержав від підлеглого 44 тисячі гривень, після чого був викритий.
Судовий розгляд тривав більше 9 років. Обвинувачений свою вину заперечував. Говорив, що не мав повноважень накладати на підлеглого адміністративні стягнення, не міг тиснути на на нього, забороняти вчиняти якісь реєстраційні дій по договорах, тому заява про злочин від його підлеглого є надуманою. Колишній посадовець розповів, що підлеглий, нібито, повертав йому борг — 1800 доларів за розпискою, яку видав у присутності двох свідків. Те, що сталося, обвинувачений називав провокацією. Результати негласних слідчих дій він вважає сфальсифікованими, нібито, СБУ надала записи розмов вибірково.
Заявник повідомив суду, що між ним і обвинуваченим не було ніяких боргових зобовʼязань.
Захист забезпечив явку свідка, який стверджував, що розписка про позику коштів підписувалася в його присутності.
У підсумку версію захисту суд оцінив критично. Факт боргових зобов`язань між заявником та обвинуваченим визнали недоведним. Заявник заперечив отримання в позику грошей та підписання розписки. Копія розписки долучена до матеріалів судового провадження, в силу вимог Цивільного процесуального кодексу України, не може виступати доказом укладення договору позики.
Крім того, із записів зустрічі вбачається, що обвинувачений мав на увазі саме неправомірну вигоду. Отримуючи кошти, він неодноразово перепитував у співрозмовника, чи гроші не мічені. Під час спілкування наполягав, що повинна бути вся сума, яка обговорювалася, а не менша, також не заперечував щодо суми в гривневому еквіваленті. Узявши гроші, він сказав підлеглому, що той може сідати і робити договори.
Обвинуваченого засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною обіймати певні посади в органах державної влади на строк 3 роки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:05
Вчора
ТОП новини
Оголошення
00:07, Вчора
1
12:03, 24 березня
12:53, Вчора
28
12:07, Вчора
21
live comments feed...