
17:15, 31 березня
Тернопіль переходить на безпечне знезараження води: тепер використовують сіль (ФОТО)

Сіль для знезараження води використовує КП "Тернопільводоканал".
Зокрема для знезараження на рік потрібно 48 т солі.
Про це повідомили у КП "Тернопільводоканал".
З кінця 2023 року на одному з водозаборів Тернополя використовують сіль для знезараження води, зазначила інженер-технолог КП "Тернопільводоканал" Оксана Гречана.
"Одночасно із введенням в експлуатацію новозбудованої станції знезалізнення води "Верхньоівачівського" водозабору КП "Тернопільводоканал" відмовився від знезараження води рідким хлором і для цих цілей за сучасними технологіями почав використовувати гіпохлорит натрію, який виробляють з таблетованої солі", — розповіла Оксана Гречана.

КП "Тернопільводоканал"
Також вона пояснила, що водопровідну воду не дезінфікують саме сіллю. Задіюючи електролізну станцію, з таблетованої солі водоканалівці виробляють низькоконцентрований розчин гіпохлорит натрію. Ним і знезаражують воду.
У такий спосіб наразі знезаражують воду водозабору «Верхньо-Івачівський», яка надходить в у домівки приблизно 75% тернополян.
"Гіпохлорит натрію виготовляємо електрохімічним методом у вигляді розчину, що містить 0,5 - 0,65 % активного хлору. Розчин гіпохлориту натрію є сильним окиснювачем. Для виробництва гіпохлориту натрію використовуємо харчову виварену таблетовану сіль екстра класу відповідно стандарту ДСТУ 3583:2015 "Сіль кухонна". КП "Тернопільводоканал" закуповує таблетовану сіль двічі на рік за процедурою відкритих торгів на майданчику закупівель Prozoro", - зазначила Оксана Гречана..
Сіль, яка постачається, екстра якості, з високим вмістом настрій хлориду (не менше 99,5%). Кожна партія солі супроводжується відповідними документами якості, що дозволяють використання її в цілях питного водопостачання.
За словами Оксани Гречаної, для виробництва 1 куб. м готового розчину гіпохлориту натрію необхідно 28 кг таблетованої солі. В середньому на добу використовується 136 кг солі, відповідно в місяць — близько 4 тонн, залежно від кількості та якості вхідної води.
«Чому водоканалівці вирішили використовувати у процесі знезараження води сіль? Переваг застосування гіпохлориту натрію чимало, але найперша і абсолютна — безпека в експлуатації. Адже транспортувати і працювати з балонами рідкого хлору під час військового стану і з ризиком ворожих обстрілів вкрай ризиковано», - підкреслили у КП «Тернопільводоканал».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:05
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...