
19:15, 8 квітня
"10 тисяч гривень пенсії для простих українців": ці літні люди зможуть отримувати великі виплати, названо уиови і вимоги

В Україні розмір пенсії за віком визначається під час її призначення та залежить від низки факторів. Зокрема, на виплати впливає страховий стаж та рівень заробітку пенсіонера. Чим вища заробітна плата пенсіонера, тим більшу пенсію він зможе отримувати у майбутньому.
Як отримати пенсію понад 10 тисяч гривень, який необхідно мати для цього стаж роботи та зарплату
Як здійснюється розрахунок пенсії за віком у 2025 році
Як інформують "ФАКТИ", експерт з пенсійної справи Сергій Коробкін розказав про нюанси у розрахунку пенсії.
Експерт зазначив, що формула розрахунку пенсії за віком прописана в законі України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (стаття 27).
Згідно з документом, розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс, де:
П — розмір пенсії;
Зп — заробітна плата (дохід) застрахованої особи;
Кс — коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи.
Розмір середньої зарплати — показник середньої заробітної плати за останні три роки, що передували призначенню пенсії, і з якої сплачувались страхові внески.
Індивідуальний коефіцієнт зарплати — сума співвідношень зарплати в певному місяці до середньої зарплати по Україні.
Чи впливає кількість років стажу на розмір пенсії
Сергій Коробкін зазначає, що сьогодні, щоби вийти на пенсію у 60 років треба мати 32 роки стажу. Щоб вирахувати коефіцієнт стажу за кожен рік необхідно фактично взяти 1% від зарплати. Тобто треба кількість місяців загального стажу поділити на 1200. Це і буде коефіцієнт стажу. Якщо брати грубо, то 30 років — 30%, 40 років — 40%, 20 років — 20%.
Щоб вирахувати зарплату, необхідно взяти показники за всі роки починаючи з 1 липня.
"Якщо людина виходить на пенсію у 2025 році, тоді беруть зарплату з 1 липня 2000 року до 1 липня 2025 року. Тобто за всі ці роки треба порахувати коефіцієнт зарплати за кожен місяць, а потім вивести середнє значення", — пояснює експерт з пенсійної справи.
Наприклад, людям, які цьогоріч виходять на пенсію, беруть середню зарплату за три попередні роки. Це орієнтовно 15 тис. грн. Це значення треба помножити на індивідуальний коефіцієнт, який вираховується за кожен місяць. Якщо у людини зарплата середня по країні, то коефіцієнт зарплати буде 1 (але під час розрахунку треба брати до уваги всі місяці, тобто за всі 25 років роботи) й вивести середнє значення.
"Грубо кажучи, якщо людина хоче, щоб у неї була пенсія 10 тис. грн. необхідно мати 30 років стажу й отримувати хоча б 30 тис. грн. заробітної плати. На сьогодні середня зарплата по країні за останні три місяці рахується на рівні 18 тис. грн. При такому рівні зарплати коефіцієнт зарплати становить 1. Відповідно, якщо зарплата більша, тоді більшим буде і коефіцієнт зарплати", — зазначає Сергій Коробкін.
Тобто точно сказати, як пенсіонеру отримати пенсію понад 10 тисяч гривень, складно. Тому що треба точно знати середню зарплату за три попередні роки, коли людина виходить на пенсію, та розрахувати індивідуальний коефіцієнт.
"Якщо ви знаєте свій стаж, то можна приблизно розрахувати, яким буде відсоток від зарплати, а от зарплату порахувати дуже складно. Оскільки враховується індивідуальний коефіцієнт", — каже експерт.
Сергій Коробкін пояснив, що на сьогодні середня зарплата, з якої сплачуються страхові внески та яка береться для розрахунку пенсій, становить 18 тис. грн, але це за останні місяці. Щоб вирахувати індивідуальний коефіцієнт, треба знати всі показники за останні 25 років.
Для цього Пенсійний фонд бере дані по Україні за кожен місяць зарплати, яка була за попередні роки, та ділить на офіційну зарплату людини.
Варто зазначити, що ПФУ регулярно оприлюднює на сайті дані про рівень середньої зарплати в Україні за кожен місяць. Вони публікуються, починаючи з 2000 року (за новим законодавством).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:57, 5 квітня
13:57, 5 квітня
10:46, 20 грудня 2023 р.
live comments feed...