
18:02, Сьогодні
Малюк, якого мама на Великдень покинула напризволяще, вже має ім'я і прізвище

«Доношена нормальна дитина», кажуть про знайду медики. Фахівці Вишнівецької селищної ради вже відвідали малюка в лікарні. Чи зверталася до них мама, аби повернути собі сина?
Зареєстрували немовля, яке знайшли на Великдень у приміщенні закинутого магазину у Вишнівці. Відтепер хлопчик має ім’я, по батькові і прізвище. Проте у селищній раді, посилаючись на захист персональних даних і що дитину покинули, не розголошують цих даних.
«20 хвилин» поцікавилися, де зараз перебуває хлопчик і як почувається.
— З дитинкою все добре, він поки що перебуває в нашій лікарні, його вже перевели з реанімації, — запевнила медичний директор Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Алла Філюк. — Його стан задовільний, набирає поступово вагу, розвивається згідно з віком. Хлопчик спокійний. Доношена нормальна дитина.
Новонародженого хлопчика, нагадаємо, знайшли у закинутій будівлі магазину. Поліція невдовзі встановила особу ймовірної 19-річної біологічної матері та почала розслідування за залишення в небезпеці немовляти.
— Як з’ясувалося, напередодні фігурантка повернулася з-за кордону. На медичному обліку вона не перебувала, народила дитину вдома, загорнула її в ковдру і потім винесла на вулицю, — повідомили у поліції.За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 135 (залишення в небезпеці) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк. Триває досудове розслідування.
Жінку не затримували, підозри поки їй не оголошували. Малюк залишився живим, тому за статтею, яку розслідує поліція, не передбачене обрання міри запобіжного заходу. Наразі призначили експертизи: біологічну – за слідами крові, та невдовзі проведуть ДНК-експертизу на сумісність із дитиною. Якщо експертизи доведуть, що це справді біологічна мама хлопчика і саме вона залишила дитину у покинутій крамниці, їй оголосять підозру за залишення у небезпеці. У поліції кажуть, що мають ґрунтовні докази її причетності.
До селищної ради не зверталася
Як ми вже повідомляли, мама, яка покинула свого новонародженого сина, має шанс його забрати. Це у випадку, якщо вона протягом двох місяців звернеться із заявою до селищної ради, повідомила «20 хвилин» в.о. начальниці служби у справах дітей ОВА Майя Шимасис. І саме цей орган, враховуючи всі обставини, зокрема й те, що мама залишила дитину в небезпеці, прийматиме рішення про повернення або відмову. Врахують і обставини, за яких мама зважилася на цей крок.
Як дізналися журналісти у Вишнівецькій селищній раді 28 квітня, заяв від матері, — ані письмових, ані усних, — поки не надходило.
— Вже відбулися засідання виконкому і органу опіки і піклування, — повідомили журналістів у Вишнівецькій селищній раді, — дитину вже зареєстрували.
Альтернативи для жінок, які з певних причин не хочуть ростити і виховувати новонароджених дітей, на Тернопільщині є. Передусім, це бокс «Вікно життя». Закон не переслідування маму, яка там залишить своє немовля тут. Окрім того, жінка має право у пологовому чи лікарні, де народжувала, написати відмову від дитини.
— Це, звичайно, не найкращі виходи, залишити у «Вікні життя» або відмовитися в пологовому, але принаймні дитина буде в безпеці, — каже Майя Шимасис. — Якщо після пів року така мама не напише заяву про повернення їй дитини, суд позбавить її батьківських прав. Але кримінальної відповідальності за такі дії не буде.
Повертати малюка такій мамі за її заявою чи ні — вирішуватимуть органи опіки і піклування. І тут пріоритет буде в інтересах дитини.
Нагородили поліцейських
Тим часом у поліції повідомили, що двоє офіцерів служби освітньої безпеки отримали відзнаки за допомогу в розкритті цього резонансного злочину. Зібрана поліцейськими інформація допомогла встановити особу породіллі, яка залишила новонароджену дитину на вулиці.— За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, рішучість та оперативність у встановленні особи, що вчинила кримінальне правопорушення, начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко вручив відзнаки двом інспекторам служби освітньої безпеки — лейтенанту поліції Тетяні Дацюк та Інні Довгань, — йдеться у повідомленні поліції.«Я вдячний вам за сумлінну службу. Ви спрацювали професійно та допомогли кримінальному блоку оперативно розкрити резонансний злочин», — зазначив Сергій Зюбаненко.Нагадаємо, інспектори Служби освітньої безпеки працюють у навчальних закладах області з 1 вересня 2024 року. Їхня основна мета — створення безпечного середовища для дітей. Поліцейські забезпечують правопорядок у школах, патрулюють території, запобігають правопорушенням і контролюють пропускний режим, щоб унеможливити проникнення сторонніх осіб та потрапляння небезпечних предметів на територію навчальних закладів.
Довідка. «Вікно життя» для новонароджених у Тернополі уже не раз рятувало дитячі життя.
У приймальній пологового відділення міської лікарні №2 з 2010 року облаштоване «Вікно життя». Працює пункт цілодобово. За цей час матері, які опинилися у складних життєвих умовах, залишали там дітей.
«Вікно життя» працює наступним чином: матір відчиняє знадвору спеціальне пластикове вікно і кладе дитину на стіл-нішу, далі автоматично спрацьовує сигналізація, яка повідомляє про це медперсонал. Після чого працівники закладу одразу забирають немовля. Матір ніхто при цьому побачити не може. Біля вікна встановлений спеціальний пристрій для підтримки стабільної температури та вентиляція. Мама матиме 4 хвилини, щоб піти — її ніхто не шукатиме.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:42, 25 квітня
12:55, 16 квітня
15:42, 25 квітня
19:33, 22 квітня
10:37, Вчора
live comments feed...