• Головна
  • Чи зростуть у Тернополі тарифи на теплопостачання? – офіційні коментарі
11:00, 9 жовтня 2013 р.

Чи зростуть у Тернополі тарифи на теплопостачання? – офіційні коментарі

Ще у квітні цього року у столиці відбулася урядова нарада за участю віце-прем’єрів Олександра Вілкула, Юрія Бойка, представників «Нафтогазу», Міненерговугілля та керівників облдержадміністрацій. Йшлося на ній про те, що цього опалювального сезону держава зможе відшкодувати підприємствам теплокомуенерго тільки 50 відсотків вартості газу. Таким чином на місцях повинні або самостійно оплачувати половину необхідної кількості палива, або скоротити споживання дороговартісного імпортного газу до 50 відсотків.

Тернопільщина є здебільшого дотаційною областю, тобто власних фінансів на розрахунки за газ у нас немає. До того ж,  підприємства, які надають послуги з теплопостачання боргують НАК «Нафтогаз» десятки мільйонів гривень. Утім, Микола Головач, заступник голови ТОДА, переконаний, що половину боргу відшкодує держава, а скоротити споживання газу вдасться за рахунок використання котлів, що працюють на альтернативному паливі.

-   Сьогодні заборгованість наших підприємств комунальної теплоенергетики перед НАК «Нафтогаз» становить 108 мільйонів гривень, – зазначив він. – Із них 68 мільйонів – це різниця в тарифах. Згідно з розпорядчими документами Кабміну ця сума буде погашена автоматично за допомогою вексельної системи розрахунків. Ще 40 мільйонів будуть проплачені згідно графіків, які узгоджені між «Нафтогазом» та комунальними підприємствами теплоенергетики, до 1 грудня 2013 року. В області триває робота щодо переведення котелень із дорогого природного газу на інші джерела енергії.  Сьогодні 211 бюджетних установ і організацій переведені на альтернативні види палива – щепа, торф, пелети. Це дало можливість замінити природній газ на суму у 12 мільйонів гривень. 152 бюджетні установи та організації переведені на електроопалення, що дало можливість зекономити 9 мільйонів гривень. За рахунок державного фонду регіонального розвитку у 2013 році здано в експлуатацію котли, які працюють на альтернативному паливі у Шумську і Кременці. У Чорткові введено в дію котельню, у якій встановлено три котли з високим ККД, який становить 92,3 відсотки. Окрім того, по теплокомуненерго заплановано перевести на альтернативні джерела ще 10 котелень та 102 котельні бюджетних підприємств та установ, що дасть можливість скоротити споживання природного газу на 23,3% або в грошовому виразі – приблизно на 30 мільйонів.

Вартість тисячі кубічних метрів газу для бюджетних установ становить сьогодні 4733 гривні, а для населення 1309 гривень. Тому котельні, які обслуговують бюджетну сферу насамперед переводять на альтернативні види палива. Якщо на рівні області є певна економія у використанні газу за рахунок електроопалення та іншого альтернативного палива, то на рівні Тернополя з цим складніше. Єдина котельня, яка працює на біомасі є тільки у Кутківцях, але вона обслуговує невелику бюджетну установу. Дещо зменшити споживання газу можна буде за рахунок використання в освітніх установах індивідуальних теплових пунктів. Але яким чином вдасться скоротити використання природнього газу ні заступник міського голови Владислав Стемковський, ні керівник «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак під час прес-конференції не відповіли, пише Тернопільська липа.

-   У жовтні минулого року у Києві були підписані дві угоди: одна з Європейським банком реконструкції і розвитку на кредит у 10 мільйонів євро і грантова угода на 5 мільйонів євро, – зазначив Владислав Стемковський. -  До цього часу підприємство не може отримати погодження з Києва на надання місцевих гарантій. Було розроблене техніко-економічне обґрунтування проекту з модернізації централізованої системи теплопостачання. Ми вже рік листуємося з органами центральної влади, щоб вони надали дозвіл на надання місцевих гарантій. Це не є державна гарантія, це є гарантія міста Тернополя. Об’єктивно, я не бачу причини чому нам не дають цього дозволу. Даний проект передбачає встановлення котельні на біомасі потужністю 8 мегават, встановлення теплових насосів, 2000 метрів квадратних сонячних колекторів, ми хотіли б подивитись, як на практиці можна використовувати сонячну енергію для гарячого водопостачання, встановлення індивідуальних теплових пунктів більше ніж у 150-ти житлових будинках. Ми маємо також техніко-економічне обґрунтування погоджене Кабміном на термомодернізацію житлового кварталу у мікрорайоні «Новий світ». Це 35 тисяч метрів квадратних житлового фонду, школа і садочок. Така модернізація мала б призвести до скорочення споживання теплової енергії на 40-50 відсотків. Є два проекти на папері, які ми поки що реалізувати не можемо.    

Микола Головач запевнив, що жодних змін у тарифах стосовно теплопостачання у цьому сезоні не буде.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...