09:30, 12 серпня 2014 р.
Тернопільський радіозавод «Оріон» вже відправив першу партію шоломофонів на базу бронетанкових військ
Шоломофони для танкістів запустив у виробництво тернопільський радіозавод "Оріон". Перші партії цих шоломів, а це 350 штук, вже відправили в Золочів на базу бронетанкових військ. Такі постачання здійснюватимуть кожних 10 днів. Ціна одного шолома - 1600 грн.
- В липні ми підписали контракт з Міноборони на більш ніж 6 млн грн і до кінця жовтня маємо зробити більше 4 тисяч шоломофонів, -розповідає 20хвилин голова правління - генеральний директор ПАТ тернопільський радіозавод "Оріон" Ярослав Карпик.
Пан Карпик показує міні-копію шоломофона і пояснює його особливості.
- Це не просто шапка, як в народі люблять казати, - каже він. - Це перше за все, засіб захисту людини, яка сидить в танку чи БТР. Бо цей шолом не пропускає вологи, не горить, захищає від удару. Також це є засіб зв’язку, адже танкіст нічого не бачить має лише маленьке віконечко і все. А через шоломофон вмонтовані навушники та ларингофони – переговорні пристрої. За їх допомогою командир і танкісти спілкуються в танку між собою і між бойовими машинами.
Також в шоломофоні є захист мови, продовжує співрозмовник. Тож всі команди, які надходять від керівників, шифруються.
- Це - не те, що мобільний зв'язок, розмови якого всі і чують, і знають, - каже Ярослав Карпик. – А в наших мова - зашифрована. Ніхто не чує наші частоти, крім тих, хто повинен їх чути.
Під час виробництва довелося зіткнутися з певними проблемами, бо заводи в Україні не працюють, а для шоломофонів потрібен прорезинений матеріал, ларингофони, яких в Україні ніхто не робить, навушники.
- Тому ларингофони виготовляємо самі, комплектацію звозимо зі всього світу, в тому числі і з суміжного підприємства у Тернополі, - каже Ярослав Карпик. – Ми повинні все зробити високоякісно. Ми це розуміємо і працюємо відповідально. І до речі, представники військового замовника перевіряють нашу продукцію.
Ярослав Карпик додає, що радіозавод "Оріон" почав свою діяльність ще 1982 році.
- Радіозавод повинен був робити засоби зв’язку для силових структур, - каже він. – На жаль, з розпадом Союзу це припинилося і ми не отримували держзамовлень вже більше 20 років. Тож ми в основному працювали на експорт.
Нині основне завдання заводу - забезпечувати засобами радіозв’язку Міноборони. Це ітанки, і машини, і БТР.
- Всю бронетехніку, яка сьогодні є у військових, треба забезпечувати зв’язком. Якщо його немає, то нічого не діє, - пояснює гендиректор. - Ми - єдиний завод, який забезпечує радіозв’язком військову техніку.
До слова, у вересні буде Міжнародна виставку "Зброя та безпека-2014", під час якої радіозавод "Оріон" підпише договір з американською фірмою про створення сучасної системи зв’язку та інформатизації для Збройних сил України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
20:09, Вчора
09:14, 30 грудня 2024 р.
58
16:58, 1 січня
10
live comments feed...