• Головна
  • Нові правила відеосуперечки з даішниками
08:00, 29 червня 2011 р.

Нові правила відеосуперечки з даішниками

Пiсля серiї конфлiктiв мiж працiвниками ДАI та водiями, зокрема скандальних вiдеороликiв, що виставляли мiлiцiонерiв не в кращому свiтлi, керiвництво державтоiнспекцiї видало документ для службового користування.

Це спецiнструкцiя для спiвробiтникiв iз рекомендацiями, як поводитися, якщо їх знiмають на камеру, пише "Експрес".

Документ нагадує даїшникам, наприклад, про те, що не варто забороняти водiям знiмати їх на вiдео. Навпаки, людина iз жезлом (як професiйний актор) мусить у такому разi вдавати, що не помiчає камери, i говорити виключно про причину зупинки. Лише коли зйомка заважатиме роботi, тодi, мовляв, можна її зупинити...

-- Ця iнструкцiя -- доказ того, що ДАI нарештi визнала право водiїв фiксувати все, що вiдбувається пiд час зустрiчi з атоiнспекторами, -- коментує "Експресу" Сергiй Овчинников, голова ГО "Спiлка водiїв України". -- Бо ще зовсiм недавно камера в салонi авто виводила iнспекторiв iз рiвноваги й провокувала  ще гострiшi конфлiкти.

Тепер для мiлiцiонера вона -- стримувальний фактор, а для водiя -- помiчник i свiдок. Бо як буває зазвичай: даїшникiв на дорозi, як правило, двоє, а водiй -- сам-самiсiнький. У разi конфлiкту його аргументiв нiщо не пiдтверджує. А тут, будь ласка, -- вiдеодоказ.

-- Сумнiвним видається пункт про камеру, яка перешкоджає роботi. Iнспектор може завжди заявити про це...

-- Аби такого не сталося, слiд просто прикрiпити камеру в салонi, а не тицяти нею в обличчя даїшника. I ще: якщо водiй вже вирiшив бути принциповим, то нехай залишається таким до кiнця -- не пересiдає до службового авта (саме там найчастiше й трапляються факти вимагання), не пiддається на провокацiї. А якщо хтось i справдi порушив правила дорожнього руху, сiв за кермо напiдпитку, то слiд чесно визнати це.

-- Керiвництво рекомендує даїшникам не вiдставати вiд автомобiлiстiв i також знiмати на камеру все, що вiдбувається пiд  час конфлiкту. Це, на вашу думку, буде ефективним?

-- Лише в тому разi, якщо це буде сертифiкований службовий пристрiй, а не любительське вiдео. Бо лише така iнформацiя матиме силу речового доказу пiд час суду, якщо державтоiнспекцiя звинуватить автомобiлiста в порушеннi закону.

А от щодо водiїв, якi не є службовими особами, це жорстке юридичне правило не дiє. Водiй може навiть на "мильницю" зняти незаконнi дiї даїшника, i той потiм не зможе вiдкараскатися вiд цього фотофакту. Головне
-- зберегти вiдео.

А загалом, хочеться сподiватися, що присутнiсть фiксувального пристрою зробить i водiїв, i мiлiцiонерiв якщо не коректнiшими, то принаймнi дисциплiнованiшими й обережнiшими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З 1 січня кожного 2-го чоловіка з цими професіями можуть призвати, ці 4 групи не втратять бронювання": мобілізація, ТЦК
"В Україну пре лютий вітер і холод, синоптики сказали про дощ і снігопад": де чекати на мороз у -20 градусів на Новий рік?
"Дощ і шалений снігопад пруть в Україну, лютий мороз у -23 градуси налякав синоптиків": що станеться прямо на Новий рік
"Увага, знову серйозна небезпека, ви повинні це знати": важливе повідомлення для жителів Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...