![](https://s.0352.ua/section/logo/upload/pers/32/logo.png?20250211)
18:15, 15 вересня 2014 р.
Хто з тернопільських політиків має шанс цього року стати нардепом?
У неділю у партіях визначалися, хто з них найдостойніший, щоб потрапити у парламент.
При цьому повний партійний список кандидатів на своєму сайті станом на 17 год 15 вересня повністю оприлюднила одна «Батьківщина», натомість інші партії «засвітили» лише частину, а дехто – взагалі тільки першу 10-ку, що одразу породжує запитання і сумніви. Відповідно в даному матеріалі частина інформації є, так би мовити, неофіційною.
Найпершим з тернопільських політиків своє місце у списку взнав голова обласної організації партії «Громадянська позиція» Петро Ландяк, з’їзд якої відбувся раніше. У Ландяка – найвище місце з-поміж усіх тернопільських політиків – шосте. Водночас його шанси отримати посвідку нардепа: 50 на 50, адже подолати 5-відсотковий бар’єр для партії Гриценка буде не найлегшим завданням.
У списку «Батьківщини» попри постійні провали на місцевому рівні досить високе як для нього місце (29-е) отримав голова облорганізації партії Василь Деревляний. Його шанси оцінюємо також як 50 на 50, адже хочеться вірити, що Майдан таки змінив свідомість українців, і за партію з лідером-популістом, яка досі не відбула покарання за завдані Україні збитки та співпрацю з Москвою, не проголосує цього разу надто багато людей.
В перші дві сотні кандидатів від «Батьківщини» також потрапили Теодозій Кухарський (91-місце) та перший заступник голови ОДА Іван Крисак (№123). Їх шанси відверто примарні.
У списку «Блоку Петра Порошенка» Степан Барна (№65) випередив «ударівця» Ігоря Побера (№68). Останнього в розповсюджених в інтернеті неповних списках взагалі чомусь немає. Шанси обох зростуть, якщо частина команди Порошенка після виборів перейде у виконавчу владу і здасть мандати. В іншому випадку їх місця можуть виявитися і непрохідними, тим паче що невдовзі, найімовірніше, на блок почнуть лити чимало бруду, як це було і під час президентських виборів, а відтак трохи дезорієнтують тих виборців, які б зараз готові були готові голосувати за партію президента.
Несподівано на досить високому місці (№23) у списку «Народного фронту» Яценюка виринув Андрій Левус, більш відомий жителям області як виконавець копняка в м’яке місце на той час депутата-регіонала Павла Федика. Зараз Левус є заступником голови СБУ. На цю посаду він потрапив після того, як головою СБУ призначили Валентина Наливайченка. У 2012 році, коли Наливайченко балотувався на Тернопільщині, Левус очолював його виборчий штаб.
У цьому ж штабі тоді працював і Олег Вітвіцький. Зараз особа з прізвищем Вітвіцький фігурує у списку «Народного фронту» під №48. Якщо це і є наш земляк, то Наливайченко відпрацював перед хлопцями «на гора».
У Романа Заставного, який свого часу очолював в області партійну структуру Яценюка «Фронт змін», 31-е місце у списку "Народного фронту". Шанси потрапити в парламент у нього набагато кращі, ніж минулих виборів, але не настільки, щоб бути переконаним у отриманні омріяного мандату на всі 100%. Водночас зі списку Яценюка частина осіб точно піде працювати у владні структури і здасть мандат, тож шанси Заставного вищі за 50%.
Партія «Свобода» на партійному сайті оприлюднила лише 10-ку свого списку. У ній – жодного тернополянина. Голова обласної організації Володимир Стаюра не ввійшов у коло довіри Тягнибока, його відтіснили на 26 місце. Шанси Стаюри – невеликі. Власне як і самої партії потрапити в парламент. Адже у головного електорату «свободівців» – жителів Західної України – ця партія все більше асоціюється з дерибаном, популізмом та непрофесійністю.
Натомість кращі шанси в Олексія Кайди, якому, подейкують, демократичними силами буде віддано округ в Тернополі. За відсутності важковаговиків Кайда має шанси знову опинитися в парламенті і продовжувати годувати тернополян розповідями-"локшиною" про свої «здобутки» та «відстоювання їхніх інтересів».
«Петро Порошенко (одесит ) з Олегом Тягнибоком (львів'янином) вирішили , що Тернопіль знову повинен проголосувати за Олексія Кайду (запорожанина). Підіграв їм в цьому Яценюк А. (чернівчанин). Виходить так , що знову за нас все в Києві вирішили», – розмірковує з даного приводу на своїй сторінці в соцмережах Петро Ландяк.
Зрештою, кандидати на мажоритарних округах – це інша тема, якій буде присвячена окрема публікація.
Окрім «Свободи» на своєму партійному сайті побоялася оприлюднити повний список і «Радикальна партія» Олега Ляшка. Лідер партії представив лише 12-ьох, а решту назвав «достойними людьми». Чи отримали «достойні» тернополяни достойні позиції у його списку із сайту партії висновків зробити наразі не можна.
В інтернеті ж можна довідатися, що голова обласної організації партії Святослав Півторак отримав 39-е місце, а екс-голова Тернопільської ОДА, а нині депутат облради Юрій Чижмарь таки перед Ляшком має більші заслуги – судячи з його 21-го місця в списку. Парламентські вибори відрізняються від президентських, тож навряд чи "Радикальна партія" отримає таку ж високу підтримку виборців, як її лідер нещодавно, а тому шанси Півторака таки є меншими 50%.
Натомість можна стверджувати, що ніхто з відомих у Тернополі політиків чи одіозних постатей не засвітився у оприлюдненому партією списку із 30-ти кандидатів від «Сильної України» Сергія Тігіпка, яка завдяки голосам на сході України, можливо, і прорветься в парламент. У екс-заступника голови ОДА Юрія Желіховського, який під час Майдану так рвався на роботу, що поліз через паркан, впав і зламав ногу, 51-ий номер у цьому списку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
08:50, 4 лютого
12:53, 4 лютого
14:09, 29 січня
live comments feed...