11:00, 3 листопада 2014 р.
Агрохолдинг «Мрія» хоче, щоб йому списали 900 млн доларів боргу
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий кредитний рейтинг агрохолдингу «Мрія», яке допустило у серпні технічний дефолт, до рівня «RD» (обмежений дефолт) з «С», сказано у повідомленні агентства.
«Пониження рейтингів до «RD» зумовлено невиправленим дефолтом з купонної виплати у вересні 2014 року, після закінчення 30-денного пільгового періоду, і без подальшої купонної виплати або публічного оголошення про прогрес в обговоренні реструктуризації заборгованості з кредиторами», – сказано у повідомленні Fitch.
Виходячи з цього, аналітики Fitch припускають, що власники облігацій «Мрії» та інші кредитори зазнають значних втрат. При цьому в агентстві відзначили, що кредитори холдингу, судячи з повідомлень у пресі, незадоволені планом реструктуризації, запропонованим компанією 24 жовтня, тому терміни і результат реструктуризації досі не ясні.
Forbes поспілкувався з інвестиційними фондами та банками, перед якими «Мрія» має фінансові зобов'язання, і спробував поглянути на конфлікт їхніми очима.
Не можна просто вірити всьому, що написано у звітності «Мрії», – цей урок Олексієві Кривошапку, директорові компанії Prosperity Capital Management, може коштувати декілька мільйонів доларів. PСМ – один із кредиторів агрохолдингу «Мрія», загальна заборгованість якого досягає $1,3 млрд із незрозумілими перспективами її стягнення. В одному човні з фондом – три десятки банків, Міжнародна фінансова корпорація та європейські експортні агентства.
Як неофіційно розповіли Forbes два джерела, ознайомлені з перебігом переговорів менеджменту «Мрії» з кредиторами, серед загальних декларативних посилів було озвучено пропозицію списати близько дві третини заборгованості, або приблизно $900 млн. Ентузіазму вона не викликала, хоча остаточної відповіді інвестори ще не дали. У бесіді з Forbes вони зізнаються: багато що вказувало на такий кінець.
Сьогодні кредитори «Мрії» не поспішають приймати на віру озвучені компанією цифри. Навіть загальна сума боргу «Мрії» викликає сумніви.
«Компанія не дає відповідей на запитання, пов'язані з розміром боргу. Останній на цей момент фінансовий звіт компанії датовано першим кварталом 2014 року – тоді борг становив близько $830 млн», – констатує Олексій Кривошапко, дивуючись, як власники вивели поточну цифру – понад $1,2 млрд.
За словами Кривошапка, у міноритарних кредиторів є підозри, що керівництво компанії спеціально подає ситуацію більш плачевною, ніж вона є насправді, щоб налякати кредиторів і змусити їх погодитися на сприятливі для себе умови.
Кредитори також підозрюють, що коштом інвесторів власники вибудовували свій, автономний від «Мрії», бізнес. Серед активів сім'ї Гут зазначено банк, логістичні та трейдерські компанії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:35, 13 листопада 2024 р.
18:41, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...