19:57, 26 серпня 2011 р.
Шкільна форма для юних тернополян (фото)
За вимогами фахівцівДП "Укрметртестстандарт", у складі шкільної форми допускається незначний відсоток штучних матеріалів. Проте шити шкільну форму лише з натуральних тканин теж не радять - за нею важко буде доглядати. Спеціалісти вважають, що прати шкільне вбрання потрібно щотижня, і до того ж вручну. Наразі ж в Україні тільки 50% протестованої шкільної форми відповідають стандартам якості. Для досліджень було закуплено більше 40 шкільних форм виробництва України, Китаю, Туреччини.
Щодо тернопільських школярів, то їм переважно купують форму на ринку, хоча в магазинах, як ми переконалися, шкільних комплектів одягу достатньо. От тільки ціни в магазинах відлякують багатьох покупців.
Кольори стандартні - темно сині, темні в смужечку, зелені, темно-вишневі (останні нагадують батькам "веселі" 90-ті роки і поважних крутеликів у малинових піджаках.
Щоправда, у порівнянні з радянським шкільним періодом, за роки незалежності фасонів дещо побільшало, і вони стали вже традиційними. Для дівчаток зазвичай пропонують два базових комплекти: спідничка-жилет-піджак або піджак в комплекті із сарафаном. Іноді ці комплекти доповнюють ще й брюки. Вартість, в залежності від комплектації і якості виробів, від 200 до 700 грн. А ще ж потрібна блузка, гольф, колготи, туфлі...
Для першокласника найдешевший костюм "двійка" обійдеться у 250 грн, - це якщо батьки не побояться вдягнути дитину у цілком штучні матеріали. Дорожче - краще. За 340 вам запропонують костюм з напіввовняної тканини - нічим не відмінний за фасоном, однак значно приємніший на дотик.
Окрема пропозиція в стилі ретро - темне плаття з білим комірцем та манжетами і фартушком - користується популярністю в однадцятикласниць. Така "випускна" краса вартує 350 грн. Проте дуже часто такі плаття шиють дівчатам на замовлення, і тоді дівчина може сама обрати силует сукні, і фасон фартушка.
Ось що каже учениця 11 класу Тернопільського навчально-виховного закладу "Школа-ліцей імені Назарія Яремчука Катя:
- В нас в школі форма обов'язкова, лише іноді проводяться дні моди, коли протягом тижня ми приходимо в іншому, наперед обумовленому вбранні. Чесно кажучи, я не дуже любила носити однострій, бо тоді всі однакові. Але в тому, що форма дисциплінує, вчителі і батьки праві. Тоді відразу видно, що перед нами школяр. Для старших класів вимога - дотримуватися ділового стилю в одязі. Але я цього року стану випускницею, і ми з однокласницями одягаємо на 1 вересня форми старого зразка - плаття з білим фартушком і мережаним комірцем та манжетами. Коли я вперше приміряла таку форму, була в захваті, адже це так красиво і так підкреслює, що цей рік для мене в школі останній. Тому я візьму ще й банти, білі підколінки. Я ж розумію, що це востаннє, бо наступного року хочу стати студенткою, а шкільна форма залишиться в дитинстві... Мені ця форма дуже подобається, а ось мама каже, що вона незручна. Напевно, це тому, що тоді дівчат примушували ходити у платті з фартушком весь рік, а для нас вона буде ніби святкове шкільне вбрання.
Що ж до хлопців, то вони, незалежно від віку, як завжди, обмежуються традиційною двійкою піджак-брюки, яку іноді доповнює жилет. Ось як коментує свій вибір Ірина Дмитрівна, мати шестикласника Олега:
- Ну, з хлопцями простіше, ви ж самі розумієте - вдіти білу сорочку, краватку-метелика - і вже красень... Але ми цього року взяли двійку, бо все ж хлопчина у піджаку виглядає урочистішим. Щоправда, носити піджак під куртку доволі незручно, тому , коли похолодає, ми замінимо його на класичний джемпер. Наш Олег за літо виріс, і ми оновлюємо гардероб. Взяли не дуже дорогий темний костюм в тонку смужку. Щоправда, цього року він сказав, що хоче звичайну краватку, бо вона виглядає дорослішою. Звичайно, це все тягне копієчку, але ж то для дітей! Хочеться бачити їх красивими на святі першого дзвоника!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:07, 8 листопада 2024 р.
20:54, 25 листопада 2024 р.
live comments feed...