• Головна
  • Дороговкази у тернопільському небі (фото)
08:00, 14 серпня 2011 р.

Дороговкази у тернопільському небі (фото)

«Флюгери Тернополя» - озвучуючи цю фразу, хтось запитає: «що це? навіщо?», меломани подумають: «може, відомий етно-джазовий фестиваль переїжджає у файне місто?».

Якщо неспішно мандрувати вулицями Тернополя і поглянути догори (що ми робимо, зізнаємось, зовсім не часто – значно частіше пильно дивимося під ноги, аби не потрапити у калюжу чи відкритий каналізаційний люк), то крізь віти, дроти електромереж можна побачити рибок, котів, півнів, тварин найхимерніших форм, які чатують на дахах будинків.

Флюгери для більшості – привіт із часів Середньовіччя (коли вони слугували для вказівки напряму і швидкості вітру). Хтось відверто не надає їм жодного значення. Чи це зайва річ в умовах високофункціонального будівництва?

Звісно, спершу флюгери можна було побачити на куполах церков і соборів, поступово їх почали встановлювати на фортечних вежах і житлових будинках.  Найпоширеніша форма флюгера – півень. З часом ковалі стали виготовляти справжні шедеври, робили флюгери більш вишуканими та витонченішими. Так з'явилася ще одна функція флюгера - прикраса будинку, показник його індивідуальності і смаку господаря. Флюгер стає талісманом, оберегом будинку, його знаком відмінності.

«В останні десятиліття цей елемент дизайну даху був незаслужено забутий, і тільки зовсім недавно став користуватися популярністю у власників заміських будинків і дачних ділянок» - твердить Вікіпедія. Додамо, що тепер флюгер перейняв на себе функції (!) реклами.

«У Тернополі замовляють виготовлення флюгерів не так вже й частенько», - каже знаний у місті коваль Михайло Васильович Дудун.

А між тим, змайструвати флюгер значно складніше, аніж викувати перила, ворота, огорожу…

«Найперше флюгер потрібно прив’язати до самого фасаду будинку, підібрати необхідні пропорції, розміри, стиль. Для цього можна зробити кілька проб у електронних програмах, але у мене око, як-то кажуть, настільки «набите», що вдається одразу визначити правильний масштаб. Ніхто з клієнтів ще не скаржився на роботу. Але частіше мені доводиться виготовляти громовідводи. Вони також слугують прикрасою будинку, схожі на флюгер, але нерухомі».

З чого виготовляють флюгер і скільки коштує така прикраса?

«На ринку можна придбати штамповані китайські флюгери, начебто із міді. Однак ми ніколи не використовуємо мідь – вона чорніє і псує загальний вигляд будинку. Флюгер виготовляємо із чорного металу, намагаємося його максимально захистити від корозії. Що ж до вартості флюгера, то вона є дуже «індивідуальною». Найдорожче замовлення вартувало 650 доларів». – каже Михайло Васильович.

Що ж до смаків тернополян, то вони не відзначаються особливою оригінальністю – популярні знаки зодіаку, класичні «півні». До речі, найкозирніша робота пана Михайла – кований «об’ємний» півень.

Особисто для мене Тернопіль без його флюгерів втратив би одну зі своїх смаковитих «родзинок». Перегляньте фото – і переконайтеся.

Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-1
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-2
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-3
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-4
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-5
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-6
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-7
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-8
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-9
Дороговкази у тернопільському небі (фото), фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"З 1 січня кожного 2-го чоловіка з цими професіями можуть призвати, ці 4 групи не втратять бронювання": мобілізація, ТЦК
"В Україну пре лютий вітер і холод, синоптики сказали про дощ і снігопад": де чекати на мороз у -20 градусів на Новий рік?
"Дощ і шалений снігопад пруть в Україну, лютий мороз у -23 градуси налякав синоптиків": що станеться прямо на Новий рік
"Увага, знову серйозна небезпека, ви повинні це знати": важливе повідомлення для жителів Тернопільщини
Оголошення
live comments feed...