• Головна
  • У Тернополі запрацювала Єдина система місцевих петицій
20:30, 26 жовтня 2015 р.

У Тернополі запрацювала Єдина система місцевих петицій

На ресурсі з’явилось уже дві пропозиції, голосування за які тривають.

Перша петиція належить активісту спільноти «ВелоТернопіль» Юрію Суходоляку. Велосипедисти просять прибрати МАФ із нещодавно створеної у парку ім.Т.Шевченка велодоріжки. Нагадаємо, кіоск з морозивом перериває смугу руху і змушує велосипедистів наїжджати на пішоходів. Підтримати петицію можна тут: http://e-dem.in.ua/ternopil/Petition/View/3

До кінця голосування залишилось 57 днів.

Друга петиція стосується прозорості користування місцевим бюджетом. Так, Андрій Смиричинський пропонує новообраному керівництву міста не лише декларувати повну відкритість перед суспільством, пише БезТабу. Чоловік пропонує ввести систему звітування на сайті Тернопільської міської Ради в режимі он-лайн про всі надходження і витрати бюджету; відкрити весь рух коштів по всіх рахунках з вказуванням: 
- джерела надходження коштів, 
- причину надходження, 
- посилання на документ (договір, нормативний акт тощо) 
- кому заплатили, 
- за що заплатили, 
- посилання на відповідний документ (договір, нормативний акт тощо).

Підтримати петицію можна тут: http://e-dem.in.ua/ternopil/Petition/View/2

До кінця голосування теж залишилось 57 днів.

Нагадаємо, Єдину систему місцевих петицій створено в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

Електронна петиція до органу місцевого самоврядування подається та розглядається відповідно до вимог статті 231 Закону України «Про звернення громадян», а саме:

Громадяни можуть звернутися до органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.

Електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до цього Закону.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються статутом територіальної громади. До визначення у статуті територіальної громади вимог щодо кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів електронна петиція до відповідного органу місцевого самоврядування розглядається за умови збору на її підтримку протягом не більш як трьох місяців з дня її оприлюднення такої кількості підписів у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, де проживає:

  • до 1 тисячі жителів - не менше ніж 50 підписів;
  • від 1 тисячі до 5 тисяч жителів - не менше ніж 75 підписів;
  • від 5 тисяч до 50 тисяч жителів - не менше ніж 100 підписів;
  • від 100 тисяч до 500 тисяч жителів - не менше ніж 250 підписів;
  • від 500 тисяч до 1 мільйона жителів - не менше ніж 500 підписів;
  • понад 1 мільйон жителів - не менше ніж 1000 підписів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #Єдина система місцевих петицій
Останні новини
Оголошення
live comments feed...