19:07, Вчора
"Зимова риболовля без порушень і нещасть": тернополянам пояснили, як ловити рибу, не порушуючи правила
Фахівці державної екологічної інкспекції у Тернопільській області нагадують любителям зимової риболовлі, як і рибу наловити і закон не порушити.
"Зимова риболовля – це особливий вид дозвілля, який важко порівняти з літнім відпочинком. Як правило, з цим видом риболовлі не розлучаються тільки завзяті і загартовані рибалки, для кого риболовля – не просто заняття, а спосіб життя! Однак для того, щоб повноцінно насолоджуватися своїм улюбленим хобі, необхідно дотримуватися Правил любительського рибальства. Зокрема, любительська риболовля у цей період дозволяється поза межами зимувальних ям: зимовими вудками, жерлицями всіх видів (з криги), нахлистовими, донними, поплавковими вудками (у разі відсутності льодового покриву), спінінгами всіх видів – з використанням штучної або природної приманки (загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати 7 одиниць на одного рибалку)", - наголошують екологи.
Як інформують "Тернополяни", крім того, необхідно пам’ятати, що в період від льодоставу до скресання криги забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм.
Водночас протягом усього року забороняється використання одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної приманки, та здійснення рибальства у спосіб багріння.
При цьому під час риболовлі рибалки повинні мати при собі засоби для вимірювання маси та довжини водних біоресурсів.
Так, добова норма вилову риби становить 3 кг + одна особина, розмір якої перевищує мінімально дозволений для вилову.
Повний перелік мінімальних розмірів водних біоресурсів, які дозволені до вилову: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22#Text
"Варто пам’ятати і про заборону на вилов раків, яка наразі діє у водоймах Тернопільській області. Прямуючи на риболовлю, не забувайте, що варварське та хижацьке ставлення до зимуючої риби тягне за собою законне покарання – від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. акож наголошуємо: будьте вкрай обережними на тонкому та нестійкому льоду! Перш ніж ступити на кригу, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Міцність льоду можна перевірити плішнею, яка завжди повинна бути під рукою у любителів зимової риболовлі. Пересуватися кригою тільки переконавшись у її міцності, не збиратися на одному місці, не пробивати поруч багато лунок. Завжди мати напоготові міцну мотузку, довжиною декілька метрів та ніж", - застерігають фахівці.
На зображенні може бути: 3 людини, арктика та текст
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:09, 11 січня
11:24, 14 січня
10:30, 10 січня
16:58, Вчора
12:02, Вчора
live comments feed...