16:15, 26 січня 2016 р.
«Бояться дефолту і мобілізації»: чому тернополяни масово "рвонули" за візами
Незважаючи на обіцяний безвізовий режим, в консульствах до українців, схоже, поки не стали лояльнішими.
«Насправді отримати візу стало навіть складніше, хоча, наприклад, польське МЗС хвалиться спрощенням, — сказали нам в одній з фірм-посередників, де допомагають зібрати і подати документи на візу. — У ряді консульств вимагають більше папірців, а відмовляють у візах частіше, посилаючись на необгрунтовану мету поїздки, або дають їх на мінімальний період».
За словами посередників, навіть на польську шопінг-візу (її видають жителям західних регіонів), для отримання якої раніше потрібен був лише паспорт, тепер вимагають великий пакет документів, включаючи виписку з банку (за день перебування вимагають показати 100 злотих — це 600 грн) . «А в підсумку можуть дати візу всього на тиждень», — підводять підсумок у фірмі, пише Vesti.
Чому відмовляють у візі
Експерт з європейської політики Олег Кравченко підтверджує, що отримати візу стало складніше: «Все частіше українцям повертають паспорта без віз і без пояснень, чому їх не дали. Найчастіше дають від воріт поворот країни південної Європи з високим безробіттям — так вони намагаються захистити себе від потенційних «нахлібників» -мігрантів».
Він наводить статистичні дані, згідно з якими, в консульствах Іспанії, Португалії та Греції, куди українці раніше масово виїжджали на заробітки, кількість відмов зросла приблизно в два рази. Складно отримати візи і в багатші країни наприклад Бельгію, Фінляндію, Швецію.
Найбільше нам раді, продовжує Кравченко, в дружньої до України Прибалтиці. Отримати литовську або латвійську візу легше, ніж будь-яку іншу.
«Поляки теж лояльні, але після зміни правлячої еліти цієї осені все більше українців нарікають на посилення візової політики. Наприклад, отримати мультивізу стало складніше. Хоча враховуючи, що нам обіцяють швидкий «безвіз», таких проблем начебто бути не повинно, — підсумував наш співрозмовник.
Візи по мінімуму
У Генконсульстві Польщі у Львові, яке вважається рекордсменом з видачі віз українцям, відкидають звинувачення в ускладненні візової процедури. За минулий рік, розповіли «Вістям», тут надрукували близько 400 тисяч віз (це майже половина від усіх віз, виданих в Україні), серед них багато довгострокових мультивіз.
Як пояснюють в консульстві, жителі Західної України традиційно найактивніше виїжджають на заробітки, бо, мовляв, такий ажіотаж.
Втім, джерела в консульстві анонімно повідомили, що в останні місяці спустили рознарядку давати візи «по мінімуму»: «Причини — після валу сирійських біженців до Європи поляки насторожено ставляться до видачі віз. Крім того, життя в Україні погіршується, на Донбасі конфлікт не закінчився, багато хто в Польщі боїться потоку мігрантів з України. Знаю, що польська влада не в захваті від обіцянок безвізового режиму».
Офіційно в Генконсульстві заявляють, що керівництво Польщі підтримало безвізовий режим, який, нагадаємо, має запрацювати до кінця літа. Єврокомісія та Європарламент вже схвалили скасування віз українцям, тепер залишилося ще кілька бюрократичних процедур.
Бояться дефолту і мобілізації
Тим часом українці після свят кинулися штурмувати візові центри і масово виїжджати на заробітки. Справжній бум — на Західній Україні.
В Івано-Франківську та Тернополі величезні натовпи збираються біля візових центрів, перед походом в які повинні оплатити їхні послуги в одному з двох банків з польським капіталом.
З раннього ранку тисячі чоловік вистоюють довгі черги в банківські відділення. «У візового центру в Івано-Франківську щодня збирається десь тисяча чоловік. Я такого давно не пам’ятаю, — розповів нам франківчанин Назар Гринів, який днями подав документи на польську шенгенську візу».
За його словами, багато підприємців прогоріли, закрили бізнес через проблеми.
«Наприклад, збанкрутував мій товариш, у якого на ринку багато років було кілька будок з одягом. Такої безнадії навіть у 1990-ті не було. Тепер ось їде на заробітки до Польщі. Багато хто просто робить візу на всяк випадок, щоб, якщо що (війна або розруха), відразу виїхати», — продовжує Гринів.
У Тернополі черги в «польські» банки тягнуться далеко на вулицю, народ стоїть в них годинами. «Після Нового року потік відвідувачів виріс приблизно вдвічі, особливо після того, як долар підскочив і піднялися ціни, — зізналася нам співробітниця тернопільського візового центру. — Подають документи і на «шенгенку», і на робочі візи. Люди в паніці, бояться дефолту і шукають шляхів зачепитися за кордоном».
В одному з західноукраїнських рекрутингових агентств розповіли, що крім інфляції і безробіття одна з причин візового ажіотажу — ймовірна сьома хвиля мобілізації в кінці лютого.
«Багато біжать і від економічної кризи, і від військкомату. Крім того, роблять візи заробітчани, які приїжджали додому на зимові свята. Просто так все збіглося », — говорить рекрутер Ірина Мальська.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:31, 20 листопада 2024 р.
live comments feed...