13:45, 5 березня 2012 р.
Ліки від ГРВІ стануть дорогим дефіцитом?
Деякі популярні ліки від ГРВІ можуть значно подорожчати або взагалі зникнути з аптек через те, що українська митниця прирівняла їх до алкогольних напоїв і харчових добавок та обклала митом.
З початку минулого місяця при митному оформленні ліків, що містять етанол і вітамінно-мінеральні засоби, ці препарати почали класифікувати як напої, що містять спирт (податок - 3,5 єаро за 1 л 100%-ного спирту), та харчові продукти (8% мито).
До алкоголю прирівняли такі популярні ліки, як "Афлубін", "Бронхіпрет", "Галстена", "Гентос", "Імупрет", "Мастодинон", "Пумпан", "Синупрет" та ін. До харчових продуктів зараховані таблетовані ліки - "Гінкофар", "Клеверол", "Синупрет", "Танакан" та ін.
Особливу стурбованість у фармацевтів викликає те, що в список підакцизних ліків потрапили також унікальні ліки компаній AstraZeneca (Великобританія), Berlin-Chemie (Німеччина), Bionorica (Німеччина), Bittner (Австрія), Heel (Німеччина), Homviora (Німеччина), Teva (Ізраїль) і ін.
Раніше всі препарати, переведені тепер в підакцизні категорії, ввозилися без обкладання митом.
Експерти прогнозують, що через дії ДМСУ знизиться цінова доступність затребуваних ліків, які будуть обкладені акцизом, а частина з них просто зникне, оскільки дистриб'юторам тепер знадобиться ліцензія Мінекономіки на ввезення алкогольної продукції для імпорту лікарських засобів (ЛЗ).
Зі свого боку в асоціації "ФармУкраїна" переконані, це в першу чергу виникне дефіцит на спиртовмісні ліки від респіраторних вірусних інфекцій, притому в період максимально підвищеного попиту на них через сезонний сплеск захворювань.
А от у Кабміні та парламенті вже давно говорять про необхідність введення податку на медпрепарати, аргументуючи це тим, що новий податок знизить ціни - пише ТСН.
Як повідомлялось, нещодавно Міністерство охорони здоров'я України оголосило про плани запровадити європейську практику часткової компенсації вартості ліків (у першу чергу "соціальних"), а також ввести єдині ціни на однотипні препарати різних виробників.
У результаті цього вартість ліків для населення може впасти від 20% до 2 разів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...