21:20, 18 березня 2012 р.
Шустер-live: миколаївські маніяки, соціалка, мучениця Богословська та «нахабний» Кайда
Невеселою видалася п'ятнична програма Савіка Шустера. Почали з моторошної трагедії в Миколаєві, продовжили соціальними ініціативами влади, а закінчили на Інні Богословській.
Безсумнівно, найбільш резонансною подією минулого тижня стало звіряче знущання над 19-річною дівчиною в Миколаєві. Троє молодиків (як пізніше виявилося, нащадки колишніх чиновників) згвалтували дівчину, а коли вона пригрозила про все розповісти, вирішили вбити – спалити живцем. Правда, це звірство вони так до кінця не довели: дівчина вижила. Оскільки на її захист став весь світ, миколаївському мерові Володимиру Чайці довелося прояснювати ситуацію. Він разом з обуреними людьми в Миколаєві включився в студію, і намагався хоч якось виправдати дії місцевих правоохоронців, які спочатку відпустили двох садистів.
У студії, між тим, розпалювалися пристрасті. Нунсівець Микола Катеринчук запропонував меру піти у відставку – або з доброї волі, або за рішенням уряду. Володимир Чайка хотів було відмовчатися, та люди почали гудіти і улюлюкати, і йому довелося визнати: так, піду якщо треба.
А комуніст Петро Симоненко допустив серйозний конфуз. Намагаючись потрафити очікуванням виборців, він похвалився, що комуністи знову зіграли в улюблену гру – черговий раз подали в парламент законопроект про повернення смертної кари. Мовляв, таким звірам – не місце на білому світі.
Правда, його ініціативу не підтримали. Савік Шустер щиро обурився: заводити розмову про смертну кару після того, як у Миколаєві покидьки мало не стратили дівчину, якось не етично. На миколаївській площі ідею Симоненко обізвали правовим нігілізмом. А заступник голови Одеської облради Олексій Гончаренко зауважив, що невідомо, кого треба карати смертю – гвалтівників або тих міліціонерів, які з легкістю відпустили їх на свободу.
Коли мова зайшла про правоохоронців, знову всі шишки посипалися на Чайку. Мовляв, як він міг допустити, щоб після такого злочину людей не містили під вартою, а відпускали під підписку про невиїзд. Бідний мер не придумав нічого кращого, як зізнатися: «я не володів достатньою інформацією». Тут вже обурилися все. Те, з якою легкістю мер розписався у власній неспроможності, можливо, послужить йому погану службу в майбутньому, і йому таки доведеться розпрощатися з кріслом.
Після обговорення миколаївської трагедії в студію запросили соціального віце-прем’єра Сергія Тігіпка. Для початку запитали про політичний справі – мовляв, чи влаштовує його посада заступника голови партії після об’єднання «Сильної України» і Партії регіонів. Як відомо, саме такий пост місяць тому йому пообіцяв Президент Віктор Янукович.
«Так», – по-комсомольськи весело відповів Тігіпко. «Почнемо з цього».
Після цього Шустер несподівано запитав у бютівця Сергія Соболєва, за що вони вигнали Наталію Королівську. Вигнанка, до слова, сиділа поруч з самим Соболєвим, і їй теж, очевидно, було цікаво послухати відповідь. Проте бютівець всіх розчарував.
«На тлі тих подій, які ми тут обговорюємо, не хотілося б говорити про такі дрібні речі», – скривився Соболєв. І нехотя додав: «Розберемося».
«Добре, Наталія Королевська, за що вас вигнали?», – Не здавався Шустер.
«Я згодна з Сергієм, не хочеться це обговорювати на тлі миколаївської трагедії», – викрутилася Королевська. Вона визнала, що їй було «боляче і прикро» за таке рішення, і пообіцяла, що її партія, як і раніше буде в жорсткій опозиції, ініціюючи відставки президента, прем’єра та всіх інших чиновників.
Слово, нарешті, взяв Сергій Тігіпко. Його завдання полягало в тому, щоб озвучити соціальні ініціативи своєї команди і відбитися від нападок опонентів. Це було досить складно, оскільки йому опонувала практично вся студія.
Почав віце-прем’єр з того, що озвучив суму додаткових надходжень до бюджету та Пенсійного фонду за перші два місяці 2012 року – 3500000000. грн. Після чого похвалився, що Кабмін законодавчо обмежив розмір роздутих максимальних пенсій. А зовсім скоро і за офшори візьметься, щоб олігархи платили податки в Україну, а не ховали свої мільйони на Кіпрі.
Крім того, віце-прем’єр заявив, що відтепер по всій країні працюватимуть так звані дільничні соціальні працівники. Які повинні не чекати, поки до них звернеться пенсіонер або мати-одиначка, а самі пропонувати людям допомогу. А для тих, хто хоче працювати, але не може знайти гідну роботу, Тігіпко пообіцяв нововведення, які будуть прописані в новому Законі «Про зайнятість». Він повинен бути представлений в парламенті найближчим часом.
«Золотий дощ» обіцянок Тігіпко нахабним чином перервав чиновник з Тернополя, який доводив, що уряд намагається «нагодувати» соціально незахищених грошима, призначеними для регіонів.
Спочатку Тігіпко намагався з ним сперечатися. А потім нагадав, що Тернопільщина – це «глибоко дотаційна область».
«У нас майже всі дотаційні», – з викликом відповів чиновник.
«Не все», – стояв на своєму Тігіпко.
У перепалку вступив регіонал Ярослав Сухий, який у властивих йому коротких, але ємких виразах, пояснив політику партії.
«Так ми знову почнемо на сорти ділити?», – Обурився тернополянин.
«А як ви хотіли?!», – Безапеляційно заявив Сухий.
«А, ну ізвінііііте», – образився чиновник.
Після цього дискусія знову торкнулася економічних показників в країні. Сергій Тігіпко стверджував, що соціальні гарантії не призведуть до емісії грошей і інфляції, тому що Нацбанк «впорається з ситуацією», а його опоненти заявляли протилежне.
«У жодній країні світу в ток-шоу не сперечаються за економічними показниками. Вони всім і так зрозумілі », – здивувався Шустер.
«Тому що у них об’єктивна статистика», – вставила депутат від НУНС Ксенія Ляпіна.
Петро Маго, якому не давали слова, відчайдушно жестикулював, показуючи на комп’ютер – мовляв, на адресу віце-прем’єра прийшли тонни листів. Оскільки на нього ніхто так і не звернув уваги, він написав записку: «підприємці пишуть, що повний капець». Однак що саме мали на увазі підприємці, глядачі так і не дізналися.
Екс-міністр з соціальної політики Людмила Денисова теж почала висловлювати Тігіпко за безграмотну політику. Мовляв, звідки обіцяні мільярди? І необережно звинуватила владу в тому, що вони хочуть вирішити свої проблеми за рахунок продажу Одеського припортового заводу.
«Навіть в 2009 голодний рік ми його не продали», – бідкалася вона.
І тут слово взяв Олексій Гончаренко. Він нагадав, що взагалі-то, екс-прем’єр Юлія Тимошенко ще як його намагалася продати.
«Але ж не продала», – заперечила Денисова.
«Але ви його продавали! Якби тут не було нікого з Одеси, можна було б розповідати. Але тут є я. Я свого часу пороги оббивав, щоб не допустити продажу »… – продовжував таврувати ганьбою Гончаренко.
«Ну і що!», – Здалася Денисова. «Тепер вон проти них боріться, вони хочуть продати».
Після цього вона знову обрушила свою критику на Сергія Тігіпко. Дискусія б тривала ще дуже довго, тим паче, що Тігіпко не збирався поступатися їй, роблячи упор на те, що нинішня команда зробить те, що не вдалося попередникам. Однак Савік, глянувши на годинник, заявив, що час суперечки вийшло. Денисова намагалася ще випросити хвилинку «для коментаря», але Савік був непохитний.
«Ви самі довго говорите, а потім скаржитеся, що вам мало часу дають. А я тут стою і мовчу два з половиною години », – поскаржився він.
Багато здивувалися, чому ведучий перервав дискусію за 15 хвилин до закінчення програми. Виявилося, для того, щоб дати слово Інні Богословській. Вона, як відомо, отримала моральну травму: їй як главі «газової» комісії у Верховній Раді опозиція не дала висловитися ні на трибуні, ні потім – в прес-пойнті. Стоячи біля мікрофона в студії, Богословська з втомленим обличчям і розпатланим волоссям нагадувала святу великомученицю. Їй дали 7 хвилин часу, щоб сказати те, що вона хотіла сказати в парламенті. Замість цього вона почала поносітьсвоіх кривдників. Мовляв, за 20 років у парламенті ніколи не було такого, щоб депутату не давали спілкуватися з пресою, перекрикуючи її. На думку Богословської, було порушено її святе право. І взагалі, – продовжувала Інна Германівна, – пора вводити у Верховній Раді інститут парламентських приставів. Які б, як в Японії, били розбушувалися депутатів палицею по голові.
Сергій Пашинський (один з тих, хто голосніше за всіх намагався перекричати Богословську в Раді) заявив, що вона могла б витратити 7 хвилин з більшою користю. Мабуть, образ Богословської теж навіяв Пашинського певні асоціації, оскільки він раптом згадав, що через кілька хвилин настає свято Святої Юліани, і висловив сподівання, що Юлії Тимошенко допоможе її свята, пише Ура.Інформ.
Закінчилася передача на мажорній ноті. Савік Шустер оголосив про те, що в цей день виповнюється 80 років Альбіні Дерюгіній. А квартет ladiesband зіграв на честь легендарної гімнастки веселе поппурі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...