• Головна
  • На Тернопільщині комп’ютеризують робочі місця сімейних лікарів
16:00, 29 березня 2012 р.

На Тернопільщині комп’ютеризують робочі місця сімейних лікарів

Про заходи з модернізації галузі медичного обслуговування населення Тернопільщини йшлося на спільному засіданні колегії облдержадміністрації та регіонального комітету з економічних реформ, повідомив кореспондент «Номер один».

Як зазначила у своїй доповіді перший заступник начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Чайковська, за два попередні роки був підготовлений фундамент реформ – нормативно-правова база, яка дає можливість здійснювати усі ті перетворення, які сьогодні відбуваються не лише у пілотних регіонах, а й  у нашій області.

«Сьогодні вдалося досягти позитивних зрушень у багатьох питаннях», - зазначила Лідія Чайковська.

Для прикладу, по забезпеченості сімейними лікарями область займає четверте рейтингове місце в державі за підсумками 2011 року.

Для наближення лікаря до села на базі фельдшерсько-акушерських пунктів організовано 6 додаткових амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, їх загальна кількість становить 154.

В рамках програми ПРООН «Місцевий розвиток» після капітального ремонту організовано 14 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів, 40 сільських медичних установ капітально відремонтовано. Спільно з медичним університетом відкрито 5 навчально-методичних центрів, з телекомунікаційним зв’язком з університетською лікарнею для отримання професійних консультації при тих чи інших станах та запроваджено сучасні стоматологічні послуги.

На вторинному рівні, а це центральні районні лікарні та міські лікарні, розпочато проведення оптимізації мережі та ліжкового фонду: оптимізовано 193 ліжка, зміцнено матеріально-технічну базу 14 відділень та 57 кабінетів в лікарнях. Ведеться реконструкція Заліщицької центральної районної комунальної лікарні, яка буде оснащена сучасним медичним обладнанням.

З метою реалізації завдань з модернізації галузі медичного обслуговування населення краю на 2012 рік заплановано відкрити 17 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини на базі ФАПІв, які обслуговують більше 1200 жителів, відкрити центри первинної медико-санітарної допомоги з юридичним статусом і тим самим розмежувати фінансові потоки між рівнями надання медичної допомоги, збільшивши видатки саме на первинну ланку на профілактичну роботу.

Йдеться й про відкриття додаткових 20 пунктів швидкої медичної допомоги постійного та тимчасового базування.

Також передбачене проведення капітальних ремонтів у 50 сільських медичних установах, 30 відділеннях районних та міських лікарень, комп’ютеризувати робочі місця сімейних лікарів з запровадженням електронної карти пацієнта.

При цьому було акцентовано увагу на одній з ініціатив президента України щодо поступового впровадження європейського підходу до визначення обґрунтованої ціни, так звані референтні ціни на лікарські засоби. Тобто держава визначатиме граничні ціни на певні групи ліків в аптечних мережах, виходячи з ретельного вивчення об’єктивної інформації: цін виробника, роздрібних цін у сусідніх державах, аналіз витрат постачальника і продавця, вартості вітчизняних аналогів імпортних ліків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...