• Головна
  • Казус Лещенко, або Україна в очікуванні нової української еліти
Тема тижня
14:00, 10 вересня 2016 р.

Казус Лещенко, або Україна в очікуванні нової української еліти

Тема тижня

Поздравляю вас, гражданин, соврамши!

Михайло Булгаков

Рідкісний випадок в сучасній історії України. На минулому тижні вся освічена громадськість обговорювала покупку квартири в центрі Києва відомим журналістом, народним депутатом Сергієм Лещенком.

Нагадаємо, що народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко, якй об'єднує в своїй особі другу і четверту владу і претендує на першу (Лещенко заявив про бажання балотуватися на пост Президента України)  придбав квартиру площею 192 квадратних метра в новобудові в центрі Києва.

«Друзі, давайте всі дружно привітаємо Сергія Лещенка з придбанням чергової квартири за 7,5 мільйона (гривень. - Ред.). Сподіваюся, що для молодої закоханої пари вистачить майже 200 квадратних метрів ",- написав у своєму Фейсбуці журналіст Дзиндзя.

Казус Лещенко, або Україна в очікуванні нової української еліти, фото-1

Лещенко факт покупки квартири визнав і пояснив, що гроші позичив у головного редактора «Української правди» Олени Притули і у своєї майбутньої дружини - відомого діджея Анастасії Топольської.

Пікантності цій угоді додали ще два факти. По-перше, Сергій Лещенко заплатив за квартиру грошима, знятими з рахунку в Ощадбанку Росії, а по-друге, реальна вартість квартири в районі станції метро «Золоті ворота», на думку фахівців, набагато вище офіційно задекларованої Лещенком.

Казус Лещенко, або Україна в очікуванні нової української еліти, фото-2

До того ж, після підрахунків з'ясувалося, що навіть враховуючи позики Лещенко у Притули і своєї дівчини, - задекларованого ним доходу за останні 20 років явно не вистачає на покупку квартири.

На захист Лещенко виступив його друг і колега Мустафа Найєм.

«Вчора після появи новини про квартиру я був свідком небувалої радості безлічі колег-депутатів; упевнений, раділи і в урядових кабінетах, і в адміністрації президента. Приводом для цих веселощів були не чергова перемога на війні, не прорив в економіці і навіть не досягнення на антикорупційному фронті.

Приводом було зітхання з полегшенням - "нам буде що відповісти на всі звинувачення". Іншими словами, можна продовжувати ... Продовжувати красти, мародерствувати, ділити посади, контролювати фінансові потоки і, використовуючи правоохоронні органи і суди, віджимати акції в телеканалів, банків і торгових мереж», - спробував захистити Лещенко Найєм.

Ряд молодих колег Лещенко по фракції «єврооптимісти» просто натякнули, що українці заздрісні "ніщеброди" і просто заздрять успішному політику і журналісту. Але чи так це? І в чому справжня причина воістину загальнонародного обурення покупкою Сергія Лещенка?

«Збитий льотчик», або Вкрадена надія

36-річний Сергій Лещенко зробив собі ім'я як автор численних статей, присвячених боротьбі з корупцією. Однак в останні два роки Лешенка пішов в політику, пройшовши в парламент за списком БПП разом з Мустафою Найємом.

Його викривальні спічі на ток-шоу Савіка Шустера шокували навіть маститих українських політиків. Йому вдалося створити обстановку нервового стресу навіть для таких запеклих популістів, як Юлія Тимошенко і Олег Ляшко. Вистачає людей, які ненавидять Лещенко, і серед відомих українських олігархів, прокурорів і суддів.

Але всі ці впливові люди навряд чи могли при всьому бажанні зганьбити репутацію молодого політика, якби не «квартирне питання».

Вся справа в тому, що Сергій Лещенко намагався, і не без успіху, видавати себе за нове покоління українських політиків, яким влада потрібна не для того, щоб заробити більше грошей, а для того, щоб реально змінити країну.

Купивши в воюючій бідній країні шикарну квартиру в елітному районі столиці, Лещенко продемонстрував, що ментально нічим не відрізняється від викриваємих ним олігархів і корупціонерів. І якщо Лещенко запрацює «чесно ще більше», то, мабуть, почне купувати яхти і літаки - демонструючи класичну культуру пострадянської еліти - жадібне споживання предметів розкоші, як демонстрації їх високого соціального статусу.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель живе разом з чоловіком в скромній двокімнатній квартирі, а міністр закордонних справ Борис Джонсон їздить на роботу на велосипеді - не тільки для того, щоб сподобатися виборцям. Це їх внутрішній стиль життя. Вони розуміють, що шанс золотими літерами вписати своє ім'я в історію країни - це спокуса більша мільярдів, розкішних замків і дорогих авто.

І саме тому українське суспільство настільки різко відреагувало на вчинок Лещенко.

Ось як різко, не соромлячись у виразах, описав своє ставлення до «єврооптимістів» відомий художник і блогер Сергій Поярков:

«Не брешіть, будь ласка, що є більші корупціонери, ніж Лещенко .... Ви вибачте: я не вірив Януковичу. Але ми всі разом все-таки сподівалися, що Лещенко - НЕ кончена курва. А він зрадив нашу віру. І оскільки він зрадник, то для нас він найбільший корупціонер».

Не менш жорстко охарактеризував своє ставлення до Лещенко і відомий військовий експерт Олексій Арестович:

«Навіть якщо ця угода про придбання квартири повністю чесна і немає ніяких сумнівів щодо походження капіталу, журналіст і нардеп мав прорахувати реакцію суспільства, для якого він (за його словами) працює, на придбання антикорупціонером житла вартістю у 2000 середніх зарплат, тобто 167 років активної роботи.

У країні, де третина населення не завжди впевнена, чим буде завтра годувати дітей. Андропов про таких казав: "Живуть, не чуючи під собою країни". Тобто, як мінімум, ми маємо людину, яка професійно неспроможна правильно оцінити особисті ризики. І ця людина вчить вас боротьбі з корупцією», - зазначає Арестович.

Пару років тому доводилося автору бачити замисленого Сергія Лещенка у відкритому для екскурсій Межигір'я. Не знаю, про що тоді думав молодий політик, але, можливо, Лещенко саме тоді здалося, що якщо побудувати своє «Межигір'я» на «чесні гроші», то народ, який віддає зі своїх мізерних зарплат останні копійки волонтерам для фронту, - все зрозуміє і пробачить?

Замість післямови

Скандал Сергія Лещенка яскраво продемонстрував, що одна з головних проблем сьогоднішньої Україні - величезний розрив між очікуваннями громадянського суспільства і якістю нинішньої української еліти. І ситуацію не рятує прихід в політику більш молодого покоління, яке, за наївними уявленнями українців, апріорі має бути чистішим і кращим старої еліти.

Як точно помітив Дмитро Тимчук: «чиновники, які крадуть мільярдами» теж починали з дрібниць, бадьоро несучи по життю філософію існування нашого хворого суспільства, поки не забиралися з нею в найвищі крісла. І саме через цю філософії немає сенсу у вливанні «свіжої крові» куди б то не було. Вливати треба не свіжу кров, а здорову».

Поки ми не почнемо включати «чіп пам'яті», приходячи до виборчих урн, керувати країною будуть особи, фото яких в пристойній країні повинні були б висіти на стіні поліцейської дільниці в рубриці «Розшукуються».

Але не все так погано. Адже справжню сутність наших вчорашніх кумирів тепер можна розгледіти ще до того, як вони потраплять на вершину влади. А значить, є шанс заощадити час і наблизити прихід в політику людей, які будуть жити в скромних квартирах не тому, що вони бідні, а тому що їм не прийде в голову жити в розкоші, поки вони не зроблять свою країну дійсно багатою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квартираЛещенко
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...