• Головна
  • Від конфлікту пострадали і єпископ Іов, і отець Зінкевич
13:59, 14 травня 2012 р.

Від конфлікту пострадали і єпископ Іов, і отець Зінкевич

Чимало уваги було приділено «тернопільським конфліктам» під час священного синоду  Української православної церкви Київського патріархату, який пройшов учора в Києві під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Наслідки для усіх учасників конфлікту виявилися нерадісними.

Зокрема архієпископа Тернопільсько-Кременецької єпархії Іова рішенням синоду звільнено від керування єпархією та відправлено на спокій, сину отця Анатолія Зінкевича преосвященному Симеону заборонено здійснювати священослужіння, його позбавили єпархії і відправили на покаяння, а самому Анатолію Зінкевичу заборонили називати свою парафію Духовним центром.

Але про все за порядком. Насамперед на синоді розглянули конфлікт, який розгорівся в останні місяці між преосвященним Іовом та частиною духовенства єпархії. Обидві сторони конфлікту звинувачували одна одну в порушеннях церковних канонів і недостойній поведінці.

Для розв’язання конфлікту на прохання духовенства Указом Філарета Збаразьке благочиння Тернопільсько-Кременецької єпархії було передане до складу Тернопільсько-Бучацької єпархії.

«Проте, конфлікт не був розв’язаний, свідченням чого стали рішення єпархіальних зборів Тернопільсько-Кременецької єпархії. Цими рішеннями пропонується чотирьох священиків, які на вказаний час належать до Тернопільсько-Бучацької єпархії, позбавити священного сану. Також єпархіальні збори пропонують вивести зі кладу єпархії Свято-Троїцький собор Тернополя і духовенство, яке звершує в ньому служіння», – йдеться у матеріалах засідання синоду.

Для з’ясування стану справу на засідання священного синоду був викликаний преосвященний Іов. Під час засідання було виявлено, що преосвященний архієпископ Іов потребує лікування, проведення якого не дозволяє йому керувати єпархією.

Відтак учасники синоду ухвалили рішення для належного покаяння і надання можливості повноцінного лікування та з метою розв’язання конфліктної ситуації звільнити преосвященного Іова, архієпископа Тернопільського і Кременецького від керівництва Тернопільсько-Кременецькою єпархією та почислити його на спокій.

«Після повного вилікування та принесення преосвященним архієпископом Іовом (Павлишиним) належного покаяння мати судження про його призначення на кафедру.

Місцем перебування на спокої преосвященного архієпископа Іова (Павлишина) визначити Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир Києва», – сказано в рішенні синоду.

Керуючим Тернопільсько-Кременецькою єпархією призначено преосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського і Бучацького (за сумісництвом).

При цьому члени синоду розглянули недостойну поведінку чотирьох священиків, яких преосвященний Іов пропонував позбавити сану за перелюбство та пияцтво, і прийняли рішення «кліриків Тернопільсько-Бучацької єпархії священиків Святослава Швеця, Олега Кухарука, Андрія Гумена і Петра Кота попередити, що у разі продовження ними недостойного способу життя, вони будуть піддані канонічному покаранню».

Ще священий синод УПЦ КП заборонив Свято-Троїцькому собору Тернополя іменуватися «Духовним центром» та звернув увагу настоятеля Свято-Троїцького собору протоієрею Анатолію Зінкевичу на канонічні порушення, які були вчинені у парафії, що є під його керівництвом, та закликав його не допускати в майбутньому здійснення таких порушень.

Мова про те, що 26 вересня 2011 році у Свято-Троїцькому соборі єпископ Дніпропетровський і Криворізький преосвященний Симеон (в миру Олег Анатолійович Зінкевич) здійснив хіротонію диякона Ігоря Процюка на священика, а також нагородив того ж дня священика Андрія Петришина наперсним хрестом і священика Ігоря Процюка камилавкою – без належного дозволу на це керуючого єпархією преосвященного архієпископа Іова. Іншими словами, єпископ без жодних узгоджень висвятив священика з чужої єпархії, що за церковними мірками є серйозним порушенням. Іов звісно поскаржився на це Філарету.

Як наслідок сину отця Анатолія Зінкевича преосвященному Симеону заборонили здійснювати священнослужіння до покаяння і виправлення. Місцем перебування на покаянні преосвященному єпископу Симеону (Зінкевичу) визначили Видубицький монастир Києва.

На час перебування єпископа Симеона на покаянні керівництво Дніпропетровською єпархією доручили самому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...